OYUNLARSİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Xbox Patronu : 8K, oyunlarda hiçbir zaman standart düzeylerde çözünürlük olmayabilir…

Xbox patronu Phil Spencer tarafından gelen açıklama sırasında 8K görüntüleme cihazları her ne kadar daha yolun başında olsa bile, 8K çözünürlükte olan oyuncular için her ne olursa olsun standart düzeylerde çözünürlük gelmeyeceği aktarıldı.

Microsoft; dünyanın teknoloji alanlarında dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Son zamanlarda yeni nesil oyun konsolları olarak; Xbox Series X ve Xbox Series S isimli konsolların kasım ayından itibaren oyuncular ile buluşması gerçekleşecek. Oyunların gerçek bir şekilde 4K çözünürlüğünde çalışmasına yardımcı olacak konsollar ile beraber, baz içeriklerde 8K görüntü çıkışlarına sahip olması bekleniyor.

8K çözünürlükte son nokta…

8K çözünürlük desteği her ne kadar birçok oyun severler tarafından heyecan verici bir gelişme olarak bekleniyor olsa bile Xbox patronu Phil Spencer; geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Bu röportaj sırasında; Wired ile beraber 8K ile ilgili neler düşündüğünü aktarırken, oyun severlerin de 8K için en azından şu anki süreçlerde çok fazla hevesli olmamaları gerektiğine dair imaları dikkatleri çekti.

Phil Spencer’in düşüncesine göre 8K çözünürlük kapsamında oyun dünyası için her ne kadar büyük heyecan ile bekleniyor olsa bile hiçbir zaman standartlara uygun olmayı başaramayabilir. Bunun için çok daha fazla uzun süreçler geçmesi ve uzun yıllar olması gerektiğine dair dikkatleri çekti. Peki Xbox patronu, Xbox series X ile bazı içerikler adına bu 8K desteğini sunarken neden standart bir halde olmayacağına dair düşünceler yer alıyor?

Spencer’in açıkladığı düşüncelerine göre mevcut görüntüleme cihazları ile alakalı olarak 8K nın da o düzeye gelebilmesi için daha yolun çok başında olduğu ön planda oluyor. Oyunlar içerisinde gerçek düzeyde 8K desteğine sahip olabilmesi için bir yandan cihazları satın alacak olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun da 8K olarak destekli görüntüleme cihazlarını da eklemeleri gerekir. Fakat günümüzde meydana gelen durumlardan dolayı 8K destekli TV üzerinde yeni yeni piyasaya sürülecek olmasının yanı sıra yeni nesil konsollar için de 8K desteklerine sahip olmaları düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu