GENEL

Valorant Yeni Ajan Reyna’yı Duyurdu

Riot Games, 10. yılına özel çıkardığı oyunlardan birisi olan Valorant, geçtiğimiz ay kapalı beta süreci ile hayatımıza girmişti. Twitch Drops üstünden davet yoluyla oyunculara kapılarını kademe kademe açan Valorant, beklendiği gibi büyük bir ilgiyle karşılandı.

Twitch platformu üzerinde yapılan yayınlarda bir anda yükselen izlenme sayısıyla zirvede yerini alan oyun, çıkış tarihini oldukça fazla öne çekerek de, bir öz güven gösterisi yapmış oldu. buna karşın Valorant bu karar neticesinde, resmi çıkış tarihi olan 2 Haziran 2020’ye kadar, kapılarını bütün oyunculara sonuna kadar kapatmış durumda. Herşeye rağmen bu bir haftalık ara, beklediğimize değecek gibi görünüyor.

Valorant ajanlarının yeni üyesi, Meksikalı Reyna olacak

Oyuncuların geri dönüşlerini dikkate alarak, kapalı beta sürecinde çeşitli performans iyileştirmeleri ve yenilikler sunan Riot Games, oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Yine de oyunun resmi çıkış tarihine kadar sunucularını oyunculara kapatan Riot Games, oyun hakkında duyurular yapmaktan geri kalmıyor.

Oyuna eklenecek 11. ajan olan Reyna da bu duyurulardan en sonuncusu olarak karşımıza çıktı. Bildiğiniz üzere Valorant’ta tüm karakterler dünyanın çeşitli yerlerinden geliyorlar. Sage karakterinin Japonya’dan geliyor oluşu gibi, Reyna da Meksika kökenli bir karakter olarak duyuruldu.

Bu karakterin de, diğer tüm karakterler gibi, kendine has yetenek seti ve oynanış mekanikleri bulunuyor. Riot Games ekibinin, Valorant resmi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Reyna’nın kabiliyetlerine kısa bir göz atma fırsatı elde ediyoruz. Bu noktada söylemeliyiz ki, bu karakter saldırıya dayalı bir yetenek setine sahip.

Video içerisinde, bu karakterin kullandığı kabiliyetlerin bir kısmını göze çarpıyor. Genelde can çalma ve düşmanlarından geriye kalan mor kürelerden edindiği çeşitli güçlendirmelere dayalı bir yetenek seti sunuyor. Yani Reyna isimli ajanı kullanırken agresif bir oyun stili benimsememiz gerekiyor gibi görünüyor.

Peki bu yetenekler neler?

Tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla Reyna, rakiplerini alt ettikçe onlardan geriye kalan mor küreleri, iki farklı biçimde kullanabiliyor. E yeteneği ile bu küreleri toplarsa, kendisine üç saniye süresince dokunulmazlık tesiri sağlıyor. Eğer Q yeteneği ile bu küreleri toplarsa da, kendisine üç saniyeliğine sağlık yenileme donanımı sağlıyor.

Son olarak videoda, Reyna’nın duvarın arkasından bir göz fırlattığını göze çarpıyor. C tuşuyla kullanabildiğimiz bu yetenek de, aktifleştiğinde rakiplerini kısa süreliğine kör eden bir tuzak. Paylaşımı yapılan bu videoda Reyna isimli bu karakterin tek görmediğimiz yeteneği ise nihai gücü olan, İmparatoriçe isimli yeteneği.

Valorant için, Reddit platformunda açılmış olan bir başlık altında yapılan bir paylaşımda, bu yetenekle ilgili bir tahmin ortaya atılmış bulunuyor. Söylenilene göre Reyna’nın X yeteneği, bu karakterin yetenek setindeki diğer kabiliyetlerinin bekleme zamanıni kısaltırken, mermi atış hızını da arttırıyor. aynı zamanda karakterin E yeteneği ile beraber kullanıldığında da, geçici bir görünmezlik sağladığı da bilgisi yer alıyor.

Rakiplerini alt ettikçe güçlenen bir karakter olan Reyna, oldukça tehlikeli görünüyor. Bu karakter rakip takımdayken dikkat edilmezse, büyük sorunlar yaratabilir. 2 Haziran 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Valorant’a, aynı tarihte eklenecek olan yeni bir harita ve oyun modunun yanı sıra Reyna da oyuna ekleniyor olacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu