E-SPORGENEL

Valorant Ücretsiz Kapalı Beta Üyesi Nasıl Olunur?

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant çıktığından beri en çok tercih edilen oyunlar listesinde ilk sırada yerini aldı. Yıllardır birinci sırada bulunan Counter-Strike serisine karşı League of Legends yapımcısından bir hamle gelmesi oyuncuları daha da heyecanlandırdı. Geliştirme süreci incelikle yürütülen oyunun kapalı beta sürecine nasıl katılabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlattık!

Valorant oyuncuların yeni gözdesi olabilir mi?

Oyunun en büyük rakibi CS:GO‘ya oranla birçok alternatifi bulunuyor. Bunlardan en gözdesi ise oyunda hile ve hilecilere karşı kesin bir mücadele yürütülecek olması ve sunucuların 128 Tick olarak belirlenmiş olması. Kısacası Valorant oyuncula rahat ve güvenli bir ortam yaratıyor. İsterseniz “Valorant kapalı beta nasıl oynanır?” sorusunu hep beraber cevaplayalım.

Valorant ücretsiz kapalı beta üyesi nasıl olunur?

Riot Games’in bu yıllarda çıkardığı “Riot hesabı” sistemi tüm Riot Games oyunlarınızda ki ilerlemeyi tek bir hesapta tutmanızı sağlıyor. Valorant’a kayıt olabilmek için ihtiyacınız olan hesabı, buradaki bağlantıdan oluşturmanız gerekmektedir.

Bir Riot hesabını oluşturduktan sonra hesabınızı Twitch’e bağlamanız gerekmektedir. Twitch’e giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümünden Bağlantılar sekmesini bulup Riot Games hesabınızı seçin ve oluşturduğunuz hesap bilgilerini girerek giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Twitch ve oyun bağlantılı bir şekilde çalışabilir duruma gelecek.

Hesabınızı Twitch’e bağladıktan sonra ilk yapmanız gereken Valorant yayınlarını izlemek. Ana sayfada oyunu canlı olarak yayınlayan kanalları bulup izleyerek oyunla alakalı eşya ve kapalı betaya katılım hakkı kazanırsınız. İzleyeceğiniz yayının “Droplar etkin” etiketine sahip olması gerekmektedir. Bu etikete sahip yayınları izleyerek kapalı betaya katılım şansınızı arttırabilirsiniz.

Valorant kapalı beta nasıl oynanır?

Valorant yayınlarını izlerken aynı zamanda üyeliğinizle alakalı size gelecek bildirimi takip etmeniz gerekmektedir. Gelecek bildirimlerin size ne kadar sürede ulaşacağıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bu bir kaç dakika da olabilir, bir kaç hafta da olabilir. Yayını izlemeye devam ettiğiniz sürece kapalı betaya erişim hakkı kazanabilirsiniz. Eğer Twitch üzerinde size katılım hakkı kazandığınıza dair herhangi bir bildirim gelirse tek yapmanız gereken oyunun sitesine geri dönüp oyunu bilgisayarınıza indirmek ve maceraya katılmak.

Oyunu oynamak şimfilik tamamen ücretsizdir, herhangi bir yayıncıya abone olmak gibi bir şartı da bulunmuyor. Bir kere oyunu oynama hakkı kazanırsanız bu hakkı süresiz olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Açık beta sürecine yakın zamanda geçiş yapmasını beklediğimiz bir oyun, bu yıl içerisinde herkes için oynanabilir durumda olacak. 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu