E-SPOROYUNLARTwitch

Twitch yayın pazarına hakim oldu

En büyük rakibi Microsoft Mixer’ın kapatılmasının ardından yayıncılarını ve kullanıcılarını saflarına çeken Twitch, 2020’nin üçüncü çeyreğinde toplam oyun akışı pazarının yüzde 91’ini elinde tuttu.

Dünyanın en yaygın kullanılan canlı yayın platformu olan Twitch, rakibi Microsoft Mixer kapandıktan sonra oyunlar için canlı yayın pazarına hakim olmaya başladı. Amazon’un sahibi olduğu Twitch, 2020’nin üçüncü çeyreğinde canlı video oyun akışı pazarının yüzde 91’ine sahip.

Logitech’in Streamlabs tarafından yayınlanan ve Twitch gibi canlı yayın platformlarında yayın yapmanıza izin veren bir raporda Twitch, çevrimiçi video oyunlarını izleyebileceğiniz birçok platform arasında hakimiyet kuruyor gibi görünüyor. Microsoft’un Mixer’ı kapattığında kullanıcılarını Facebook Gaming’e yönlendirmeye çalıştığını gördük, ancak son rapora göre hem izleyiciler hem de yayıncılar yine Twitch’i tercih etmiş görünüyor.

Microsoft’tan Twich’e bir izleyici kitlesinin geri dönmesinden kaynaklandığına inanılan bu artışa ek olarak, Amazon’un Twitch Prime ile Amazon Prime kombinasyonunun da yeni kullanıcıları çekmesi bekleniyor. Amazon ile çevrimiçi içerik platformuna erişebilir, bir yayıncıya aylık 7,90 TL’ye abone olabilirsiniz. Tüm bu kullanıcı merkezli gelişmeler, Twitch’in zaten çok yüksek olan kullanıcı sayısını artırmasına da izin veriyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu