OYUNLAR

Türk oyun pazarında hedef 1 milyon olarak belirlendi!

Türk oyun programlama alanlarının hızlı bir gelişim göstermesi dünya üzerinde büyük bir yankı uyandırmaya devam ediyor. ” Global karantina günlerinin oyun dünyası üzerinde etkileri ” için hazırlanmış olan rapora göre, ülkemizdeki oyun pazar hacminin 2020 yılının sonuna kadar 1 milyon doların üstünde olması bekleniyor.

Next in Game aracılığı ile hazırlanan rapora paralel olarak  ” Global karantina günlerinin oyun dünyası üzerinde etkileri ” ile ülkemiz içerisinde oyun pazarlarına yönelik olarak beklentilerin büyümeye devam ettiği de dikkatleri çekiyor. Gelen rapora göre ülke oyun pazarı içerisinde 2020 yılının sonuna doğru 1 milyon doların üstünde olması beklentiler arasında yer alıyor.

Oyun sektörü için girişimcilere devlet desteği sunacak

Devlet, ülkemizde oyun sektöründe yer almak isteyen girişimciler için farklı destekler sunmaya devam ediyor. Ticaret bakanlığı ile paralel olarak bilgisayar oyunu ve mobil uygulama geliştirme desteği sayesinde bilgisayar oyunu ya da mobil uygulamalarda gelişim göstermek isteyen yazılımcılar için pazara giriş giderleri sunuluyor. Yazılım lisanslarına ilişkin olarak platformlar aracılığı ile tahsil edilen komisyon bedellerinden reklam – tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için pek çok alana uygun destekler sunulmaya devam ediyor. Personel ihtiyaçları adına desteklenmeye devam eden girişimler için istihdam edilecek düzeyde en fazla iki personel için ücretler ile destekler sunulmaya devam ediyor.

Yabancı dil ile hazırlanan oyun ve uygulamalara sunulan destekler

Bilgisayar oyunu ve mobil uygulama geliştirme destekleri hakkında bilgi verilecek IFASTURK eğitim Ar- Ge ile destek kurucusu olarak Mesut Şenel, ” Ticaret bakanlığı oyun ve uygulama girişimler adına sağlanan destek ile beraber yazılım – mobil uygulama – bilgisayar oyunu ve bilişim hizmetleri için faaliyet göstermeye devam eden şirketlerin faydalanma hakları yer alıyor. IFASTURK olarak yer alan mobil uygulama ve oyun geliştirme alanları ile yıllara dayanan tecrübeler dikkatleri çekiyor. Gelinen zamana göre yüzlerce yazılımcının oyun ve uygulama alanları için destek almalarının yanı sıra kendi markalarını oluşturma imkanları da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu