E-SPORGENEL

Steam 2020 Yaz İndirimleri Başlıyor

Steam Yaz İndirimi ve Steam Kış İndirimi, İndirimler arasında ki en büyük iki indirim olarak bilinmekte. Steam’in özel satışlarını takip etmeyi bir gelenek haline getiren oyun severler, yıl boyunca bu iki indirim etkinliğinin geleceği dönemleri ve firmalar içinde gerçekleşmesi beklenen kıyasıya rekabeti iple çekiyorlar. Bu iki büyük indirim süresi, oyun severlerimizi bir araya getirerek bir ürünler satın almak için en verimli zamanı yaratıyorlar.

Hangi çeşit oyunların ne kadar indirimle karşımıza çıkacağını, hangilerinin çok satacağını tahmin edemesek de kuşkusuz Steam 2020 Yaz İndirimi, Valve ve pek çok oyuncu için yılın en mühim anlarından birini temsil ediyor. Geçmişteki tatmin edici indirim dönemleri göz önüne alındığında bu sene de beklentilerin hem oyuncular hem de firmalar nazarında yükseldiğini görebiliyoruz.

Steam 2020 Yaz İndirimleri ne zaman başlayacak?

COVID-19 sebebiyle yaz döneminde zamanını evde geçirmeyi tercih edecek yahut parasını dengeli değerlendirmek isteyecek oyuncu sayısının beklenenden çok daha fazla olacağını biliyoruz. Bununla doğru orantılı olarak yılın en büyük iki indiriminden biri olan Steam 2020 Yaz İndirimi fırsatlarının oyuncular tarafından es geçilmesi pek olası değil. Steam genelinde %95’e varan indirimlerin gerçekleştiği bu indirim günleri, oyuncuların kabarmış istek listelerini eritmelerine ve kütüphanelerini genişletmelerine imkân sağlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özel istemci oyunları, koleksiyon kartları, profil arka planları ve ifadeler Steam 2020 Yaz İndirimi günlerinin vazgeçilmezleri içinde bulunuyor.

Valve, şirket politikaları gereği indirim tarihlerini kimse ile (Steamworks geliştiricileri dışında) evvelden paylaşmıyor. Her sene gün anlamında tutarsızlığın hâkim olduğu indirim tarihleri, Bahar ve Sonbahar İndirimi de dahil ortalama 7 – 14 gün içinde sürüyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan Steam 2019 Yaz İndirimi 25 Haziran – 9 Temmuz içinde gerçekleşmişti. Yakın geçmişte Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden Steam Database ve Steam Status gibi projelerin arkasındaki Pavel Djundik tarafından açıklanan tarihler 25 Haziran – 9 Temmuz olarak karşılaşmıştık. Çinli kaynaklar tarafından aktarıldığını belirttiği indirim tarihleri için “özellikle güvenilir, Lakin tam anlamıyla doğrulanmadı” dedikten sonra aynı gün içerisinde tarihlerin doğrulandığını belirtmişti.

belirttiklerinin tamamı doğru. Bu yıl, geçen yılın takvimine uygun hareket edilecek. Yani Steam 2020 Yaz İndirimleri, 25 Haziran – 9 Temmuz içinde gerçekleşecek.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu