E-SPORGENEL

Riot VALORANT Şampiyonlar Tur Pistini Duyurdu

Riot Games, 2021’de gelecek yeni bir e-spor pisti olan VALORANT Champions Tour’u tanıtıyor.

Riot Games, VALORANT’ı bir sonraki büyük küresel e-spor’a dönüştürme yolunda bir sonraki adımını açıkladı. VALORANT Şampiyonlar Turu, 2021 boyunca dünya çapında etkinlikler düzenlenecek, sezonluk bir turnuva turu olacak. Tur, yıl sonunda bir takımın şampiyon olmasıyla sona erecek

Şampiyonlar Turu üç rekabet seviyesine ayrılmıştır – Meydan Okuyanlar, Ustalar ve Şampiyonlar. Farklı katmanlar, farklı seviyelerdeki ekipler için rekabetçi çıkışlar sağlayacak ve amatör yeteneklere uluslararası aşamalara geçmeden önce kendilerini bölgesel olarak kanıtlama şansı verecek. Riot’un üst düzey espor müdürü Whalen “Magus” Rozelle, “Genişletilmiş yarışma takvimi, yıldızların yükselmesi ve takımların hem uluslararası hem de bölgesel sahnelerde kendilerine isim vermeleri için bir çerçeve sağlayacak” diyor.

VALORANT Devs, Turnuvaların Yakında Özel Sunuculara Sahip Olacağını Söyledi

Riot ve diğer önemli turnuva organizatörlerinin ev sahipliği yaptığı turnuvalarla, meydan okuyucular düzeyinde etkinlikler bölgesel olarak düzenlenecektir. 2021’de her biri karşılık gelen bir Master seviyesi turnuvasından önce gerçekleşecek üç Meydan Okuyanlar aşaması olacak. Challengers etkinlikleri, üç turnuvaya bölünerek altı hafta boyunca gerçekleşecek.Açık elemeler, hafta sonları üç Meydan Okuyucunun her birine katılacaktır. İlk Meydan Okuyanlar hafta sonundaki en iyi dört takım, etkinliğin açık eleme aşamasını geçerek bir sonrakine davet edilecek. Üç Meydan Okuyanlar etkinliği, en iyi takımların bir sonraki Ustalar seviyesi etkinliğine yükseleceği Challenger Final’e götürecektir.

COVID-19 salgını devam ederken, Master düzeyinde etkinlikler de bölgesel olarak düzenlenecek. Riot, turnuvaları yakında LAN’a getirmeyi umuyor ve bunun için güvenli bir zaman bulmaya “istekli” olduklarını söylüyor. Master turnuvaları yarışan takımlara devre puanları verecek; en yüksek puan alan takımlar final Şampiyonlar turnuvasında bir yer kazanacak.

VALORANT Champions’ta toplam on altı takım yarışacak ve bunlardan on biri devre puanı liderlik tablosunda yerlerini alacak. Üçüncü Masters etkinliğinin kazananları da otomatik olarak Şampiyonlar turnuvasına katılmaya hak kazanacak. Son dört takım, üçüncü Masters etkinliğini takip eden bölgesel Son Şans Elemeleri aracılığıyla belirlenecek.

VALORANT Champions, oyunun League of Legends Dünya Şampiyonası versiyonudur. Etkinlik iki hafta sürecek ve bir takımın dünya şampiyonu olarak taçlandırılmasıyla sonuçlanacak.

VALORANT Şampiyonlar Turu 2021’in başlarında başlayacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu