GENELOYUNLAR

PUBG oyuncularına büyük şok: Hesaplar kapatılıyor

Milyonlarca oyuncunun eş zamanlı olarak mücadele ettiği popüler oyunlardan PUBG, çok önemli bir karar aldı.

Tencent hile yapılan hesaplara karşı geçtiğimiz hafta kapsamlı bir mücadele başlattı ve son durumu paylaştı.

Son bir hafta içinde gerçekleştirilen operasyonda, hile, script ya da korsanlık faaliyetlerine karışmış 2 milyonun üzerinde hesaba erişimin kalıcı olarak engellendiği açıklandı.

Yasaklanan 2 milyon hesabın yüzde 31’inin karakter modellerini değiştirdiği, yüzde 18’inin X-ray görüntü hilesini kullandığı belirtildi.

Diğer yasaklama nedenlerinin arasındaysa hız hilesi ve hasar alanını değiştirme gibi faaliyetler gösterildi.

Ayrıca hile kullanan hesaplarının seviyeleri de gözler önüne serdi. Söz konusu hesapların büyük çoğunluğunu yüzde 22 ile bronz hesaplar oluşturdu.

Diğer yandan PUBG oyuncularını çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Yasak kararı resmen çıktı. Bundan sonra ne olacak? PUBG ne yapacak?

NDTV kanalındaki habere göre Hindistan İletişim, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı Çin menşeli uygulamaların ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, güvenliği ve kamu düzenine karşı zararlı faaliyetlerde bulunduğu bildirildi.

Bazı mobil uygulamaların kötüye kullanılarak kullanıcıların verilerinin çalınması ve gizlice Hindistan’ın dışındaki sunuculara aktarılması hakkında çok sayıda şikayet alındığı da ifade edilen açıklamada, bu kapsamda, aralarında PUBG Mobile, WeChat Reading, Voov Meeting, FaceU, InNote, Game of Sultans ve AppLock’ın da bulunduğu Çin’le irtibatlı 118 cep telefonu uygulamasının yasaklandığı kaydedildi.

Hindistan’da 33 milyonun üzerinde aktif PUBG Mobile kullanıcısı olduğu belirtiliyor.Çinli teknoloji şirketleri, kullanıcı bilgilerinin gizliliğini ihlal etmekle suçlanıyor.Hindistan’da 29 Haziran’da da aralarında TikTok, CamScanner, Share it, WeChat, UC tarayıcı, Xender ve Clean-master gibi Çin’le bağlantılı 59 mobil uygulamaya yasak getirilmişti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu