OYUNLARPUBG

PUBG Mobil’deki Putlar tartışmalara sebep oldu

PUBG Mobil için geçtiğimiz günler içerisinde puta tapınma dinamiği de olan enteresan bir güncelleme piyasaya çıktı. Yeni gelen gizemli orman güncellemesi olarak önümüze gelen bu yeni içerikler ile beraber haritanın belirli noktalarında mevcut olan totemleri bulmanız gerekiyor. Her ne kadar oyun geliştirici açıklamasında kutsanma olarak geçse de totemlerin yanına gittiğinizde ise tapınma seçeneği ile karşılaşıyorsunuz. Budizm etkilerinden sonra oyuna eklendiği belirtilen bu tapınma sonucu daha avantajlı bir hale geleceğiniz silah ve mühimmatlara da kavuşabiliyorsunuz. Oyuna yeni gelen bu içerik Tamamen doğal olarak tartışmaları da beraberinde getirmiş olmaktadır.

PUBG Mobil’deki puta tapınma dinamiği tartışmalara yol açtı

Oyundaki bu dinamik sebebiyle, oyunu deneyimleyen birçok ufak yaştaki çocuğun etkileneceğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla. Bunun yanı sıra Sosyal paylaşım sitesi Twitter Türkiye’de konu şu anda gündeme oturmuş durumda. #pubgoynamaoynattırma etiketi ile beraber şuana dek 12bin civarında tweet atılmış ve bu sayı her geçen dakika daha da artıyor. Olayı makaraya alan, abartıldığını düşünen Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları olduğu gibi bu konunun çok ciddi olduğunu düşünen kullanıcılar da bulunuyor.

Tabi olayın Böylece gündeme gelmesinden sonra gözler yapım ekibine çevrilmiş durumda. bu hususta büyük bir olasılıkla yakın zamanda bir açıklama gelecektir diye düşünüyoruz. şirketin bu güncelleme ile iglili yaptığı açıklama şu biçimdeydi;

Klasik Mod’da Sanhok haritasına girmek isteyen oyuncular, rastgele olarak yeni Gizemli Orman moduna girebiliyorlar ve bu modda haritadaki totemlerden farklı biçimde kutsanarak farklı donanımlara sahip olabiliyorlar. Güç Totemleri, Strateji Totemleri ve Koruma Totemleri aracılığıyla kask ve yelekleri tamir edebiliyor, enerji ve sağlıklarını doldurabiliyorlar.

Gizemli ve güçlü totemlerin yanında oyuncular, Gizemli Orman’da aşağıdaki sahip olduğu özellikleri de deneyebilecekler:

Orman Yemeği – Özel bir meyveartık Sanhok’ta yetişiyor ve bu meyveyi toplayıp tüketenlerin mistik etkilere maruz kalma şansı var. Farklı Güçlendirmeler ve Zayıflıklar neticesinde Air Drop’ları hissetme, Sağlık yahut Enerji yenileme ya da baş dönmesi gibi etkiler yaşanabiliyor.

Sıcak Hava Balonları – Bu tamamen yeni araç aracılığıyla oyuncular gökyüzüne çıkabilecek ve savaş alanın görebilecekler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu