DONANIMGENELİNCELEMELER

Xbox X Yalnızca İyi Grafiklerle Kalmayacak

Microsoft

Bu yıl Xbox Series X ile yeni bir Xbox yayınlıyor ve grafikler gerçekten de mevcut nesil oyunlardan daha iyi görünecek olsa da, görsellerdeki artış son konsol geçişinde olduğu kadar belirgin olmayabilir. Xbox çalışanı Phil Spencer bir Gamelab röportajı sırasında bunun hakkında konuştu.

Görsellerdeki artış Xbox One X ile Xbox One’a göre hemen tanımlanamayabilirken, Spencer yeni nesil oyunların X Serisi’nin gücü sayesinde daha “sürükleyici” hissedileceğini söyledi.

Spencer

“Sanırım şu anda bir noktadayız – daldırma ile, sahip olduğumuz araçlarla ve hesaplama yeteneğiyle – deltaların görsel bir etkiden daha küçük olacağı veya X özelliğinin daha önce ve şimdi mümkün olmadığı” dedi GI.biz tarafından bildirildi. “Ve bu bazılarına iç karartıcı gelebilir, ama söyleyeceğim şey, şimdi gördüğüm şeyin avantaj tarafı, gerçekten yaratılan içeriğin sürükleyici doğasıdır.”

Spencer, Xbox Series X’in (ve bunun için PS5’in), yük sürelerini ve kare hızlarını iyileştirmek için genişletilmiş beygir gücünü kullanacağını söyledi.

Spencer, “Bugün, bazı durumlarda şimdiki jenerasyonda bile neredeyse gerçeğe yakın grafiklere ulaşabiliyoruz” dedi. “Ama bunu aldığınızda ve çok yüksek bir kare hızı, katı kare hızı, girişte çok az gecikme ve oyun hikaye anlatıcılarının oyunlarından geçmeye çalıştıkları duyguyu ve hikayeyi gerçekten zorlama yeteneği ile karıştırdığınızda , ekrandan, kumandadan ve size? Bu oyunlarda hissettiğim bir şey, bu dramatik bir adım. ”

Xbox X series 21 Kasım 2020’de tamamen satışa çıkacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu