CS:GO

Pandemi süreçlerinin en çok oynanan oyunu CS : GO olarak belirlendi!

Half Life serisi ile beraber milyonlarca oyuncunun hayatında ayrı bir yere sahip olan Valve; başka bir oyunu olan Counter Strike : Global Offensive (CS:GO) oyunu; pandemi süreçleri ile gelen ev karantinasında bir hayli rağbet gördü. Bugünlerde istatistiksel olarak en çok oynanma özelliğine sahip olarak  yerini koruyor. 2020 Nisan ayının başında bile 1.2 milyon oyuncu aynı anda oyuna girerek, mücadelelerini sergilediler.

Counter Strike : Global Offensive

Counter Strike : Global Offensive; PC dünyasında ilk defa 8 yıl önce yerini almıştı. 8 yıl öncesinden bu zamana kadar oyuncu kitlesini her an pozitif yönde arttırmaya devam eden CS : GO; korona virüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması ile beraber ” hayat eve sığar ” kapsamında en çok oynanan oyun oldu. Evden dışarı çıkamayan kişilerin azımsanmayacak derecedeki kısmı, vaktinin büyük bir kısmını oyun oynayarak değerlendirirken; ilk sıralarda CS : GO yer almasını sağladılar.

CS : GO yaşanan ilgiden dolayı oyuncu rekoru kırmayı başaran ve aynı anda 1.2 milyondan daha fazla kişinin eş zamanlı online olarak yer almasından dolayı başarısına ulaştı. Kendi rekorunu, yine kendisi kırdı. Bu durumların yanı sıra son otuz günlük süreç içerisinde CS : GO oyununun sahip olduğu oyuncu sayısı ise 719 bine kadar ulaştı.

Steam tarafından gelen verilere göre Counter – Strike : Global Offensive oyunlarının yanı sıra Dota 2, PUBG, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Grand Theft Auto V, ARK : Survival Evolved, Destiny 2, Team Fortress 2, Monster Hunter : World ve Warframe gibi birçok oyun da büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Korona virüs salgınlarının tüm dünyayı bu kadar etkisi altına almasının yanı sıra Steam, evine kapanmak zorunda kalan insanlar için özel olarak bir indirim de uygulamadı. Her ne kadar çok fazla kişiye erişim sağlasa bile yine de platform içerisinde yer alan oyun fiyatlarının genel bir şekilde değişmediğini ve fiyatların uygun olduğunu belirtmek gerekir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu