İNCELEMELEROYUNLAR

Oynanacak en iyi 15 PlayStation 5 oyunu

1. The Last of Us Remastered

Sony ve Naughty Dog, video oyunlarında hikaye anlatımı söz konusu olduğunda çıtayı gerçekten yükseltti. Bu PS3 oyunu, PS4 için yeniden düzenlendi ve PS Plus Koleksiyonunun bir parçası. Şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olabilir ve henüz oynamadıysanız, kesinlikle PS5’te oynanması gereken bir oyun olabilir. Ayrıca, devam filmi The Last of Us Part II’yi oynamadan önce bu oyunu oynamak isteyeceksiniz.

Kaçakçı Joel’in, enfekte insanları zombi benzeri yaratıklara dönüştüren bir virüse çare bulmaya yardım etmek için ülke genelinde Ellie adlı bir kıza çobanlık yapmasını konu alan bu hikayeye yatırım yapmak çok kolay. Ellie virüse karşı bağışık olduğundan, bilim adamlarının bir tedavi bulmasına yardımcı olacak anahtarı elinde tutabilir. Yolculukları heyecan vericidir, enfekte olmuş ve diğer düşmanlarla yakın karşılaşmalarla doludur, ancak bu oyunu gerçekten parlatan ve müthiş bir son kuran, Joel ve Ellie’nin kızı gibi olan ilişkisidir.

2. Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man’deki oynanışla ilgili çarpıcı bir yenilik yok: Miles Morales, önceki Marvel’s Spider-Man ile karşılaştırıldığında, ancak hikaye canlandırıcı ve ilgi çekici. Bir PS5 alıyorsanız, almanız gereken oyun budur. Hikaye, önceki maçta babası NYPD memuru Jefferson Davis’in belediye binasına yapılan bir saldırı nedeniyle ölümünün ardından ilk karşılaştığımız Miles Morales’i konu alıyor. Bu oyunda, Morales, orijinal Örümcek Adam Peter Parker uzaktayken yeni mahallesindeki hayata ve yeni Örümcek Adam olarak hayatına alışmaya çalıştığı Harlem’e taşındı.

3. Uncharted 4: A Thief’s End

Nathan Drake’in sivri uçlu bir kayalığa veya yıkık bir binanın kenarına tırmanmasını düşünürken avuç içlerim terliyor. The Last of Us gibi, Uncharted 4 de Neil Druckmann ve Naughty Dog tarafından yaratılan bir başka harika sinema oyunudur. Ayrıca The Last of Us gibi, aile bağları hikayenin merkezinde yer alıyor – bu durumda Nathan ve kardeşi Sam arasındaki ilişki. Macera ve efsanevi korsan hazinesi için avlanmayı seviyorsanız Uncharted 4, PS Plus Koleksiyonu’nda bir mücevherdir. Tom Holland’ın Nathan Drake’i canlandırmasını görmeden önce, bu heyecan verici oyunda Nate ile kendi maceranıza gitmenizi tavsiye ederim.

4. God of War

God of War, Plus Koleksiyonundaki bir devamı olan veya gelecek yıl içinde piyasaya sürülen birkaç oyuntan biridir. Benim gibi 2018 oyununun hayranları, Ağustos’taki Playstation gösterimi sırasında Sony’nin Ragnarok’la ilgili heyecanını görünce çok heyecanlandı. Tanrı Savaşı’nda kapatılan bazı diyarlara (Asgard, Svartalfheim ve Vanaheim) erişmek için hala bir DLC bekliyorum, ancak belki Ragnarok’ta gerçekleşecek. God of War hakkında neredeyse her şeyi sevdim, özellikle tüm bulmacaları ve hatta acımasızca zorlu valkyrie dövüşlerini. Assassin’s Creed Valhalla’yı ele geçiremiyorsanız (veya yapsanız bile) ve yine de İskandinav mitolojisini doyasıya yaşamak istiyorsanız, göz atmanız gereken oyun budur.

5. The Last of Us Part II

The Last of Us’u sevdiyseniz, Bölüm II’yi sevmeyebilirsiniz. Devam filmi, orijinalinden çok daha bölücü olduğunu kanıtladı. Hala harika bir oyun, ancak Haziran ayında yazdığım gibi, çok daha karanlık ve oynaması duygusal olarak çok daha stresli. Şaşırtıcı kıvrımlar ve dönüşler ve Abby’de Ellie’nin kararlarını sorgulamanızı sağlayacak harika bir yeni karakterle prestijli bir drama dizisi gibi oynuyor. Pek çok oyuncu The Last of Us’un sonunun mükemmel olduğunu düşünürken, ben Bölüm II’nin hikayesinin ilk oyunun kaldığı yerden iyi bir şekilde devam ettiğini ve cevapsız bırakılmış birçok ilginç soruyu gündeme getirdiğini düşündüm. Seçimlerin sonuçları vardır ve ikinci oyun bu sonuçları derinlemesine araştırır.

6. Final Fantasy XV Royal Edition

“Final Fantasy XV, savaşa açık yaklaşımından, yan görevler ve bolca canavar avı içeren daha az doğrusal bir hikayeye kadar pek çok risk aldı. Oyun, 2016’da piyasaya sürülme zamanında yaklaşık on yıldı ve en hızlı satan oyun oldu Geliştirici Square Enix’e göre, tüm zamanların Final Fantasy oyunu, bir hype karışımı ve Final Fantasy’nin tuzaklarını kendi tarzınızda oynama ve ruh hali sizi etkilediğinde son patrona ulaşma becerisine bağlayan bir yaklaşım sayesinde. FFXV Final Fantasy VII versiyonunda gördüğümüz gibi, muhtemelen serinin geleceği için tonu belirledi ve hem Square Enix hem de serinin kendisi için dönüm noktası olarak değerlendirilebilir. “

7. Persona 5

Persona 5, 2019 yılındaki on yıllık oyların oyunda personelimiz arasında ikinci oldu ve haklı olarak. Farklı görseller, yüzlerce saatlik tekrar oynanabilirlik ve sağlam bir hikaye ile Persona 5, geliştirici Atlus’un uzun kataloğundaki en iyi oyunlardan biri olmaya devam eden dünya çapında çığır açan bir oyundu.

8. Bloodborne

Bu oyun en azını söylemek gerekirse bir meydan okumadır. Kısmen insanların onu sevmesinin nedeni bu. Oyuna başladığınızda başlangıç ​​hikayenizi akıllıca seçin. Yharnam’da bir avcı olarak görevinize başlarken istatistiklerinizi (canlılık, güç vb.) Belirleyecektir. Bloodborne, ne kadar zor olduğu için heyecan vericidir, ancak onu oynarken hüsrana uğramak kolaydır. Zorluk seviyesini ayarlamanın bir yolu yok. Muhtemelen oldukça sık öleceksiniz, ancak son öldüğünüzde kaybettiğiniz kan yankılarını geri almaya çalıştığınızdan emin olun. Duraklatma menüsü de yok; Güvende olacağınız tek yer, Avcı Rüyası olarak bilinen bir bölgedir. İyi avlar!

9. Demon’s Souls

Bir meydan okumayı seviyorsanız ve PS5’te saatlerce süren hayal kırıklığını dört gözle bekliyorsanız, bu oyun tam size göre. Bloodborne gibi, insanlar bu oyunu kısmen ne kadar zor olduğu için seviyorlar. Orijinal Demon’s Souls 2009’da piyasaya sürüldü ve son on yılda üç Dark Souls oyunu ortaya çıkardı. Bu yeniden yapımda hayranlar, ruh yiyen iblisleri ve Yaşlı Olan’ı ele geçirmek için sisle örtülü Boleteria’ya dönecek. Spider-Man: Miles Morales ve Bugsnax ile birlikte bu, Sony’nin PS5 için özel lansman oyunlarından biridir.

10. Ghost of Tsushima

Bu, bu yıl oynamayı en sevdiğim oyunlardan biriydi. Beni bu oyuna bağımlı tutan hikaye o kadar değil, ama daha fazlası için geri gelmemi sağlayan her şeydi. Ghost of Tsushima, şimdiye kadar oynadığım en sürükleyici ve muhteşem açık dünya oyunlarından biridir. PS5’te güzel manzaraları tam renkli olarak deneyimlemek isteyecek olsanız da, eski bir samuray filmindeymişsiniz gibi hissetmek için düello sırasında siyah beyaz “Kurosawa” modunu açmanızı öneririm. O kadar iyi görünüyor ve PS4’te o kadar hızlı yükleniyor ki, PS5 için yapılmış gibi hissediyor. Bir PS4 kopyanız varsa, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapmanızı veya yeni konsolda geriye dönük uyumlu kopyanızı oynatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

11. Until Dawn

Sekiz arkadaş, iki arkadaşının bu kulübede en son gittiklerinde ortadan kaybolmasından tam bir yıl sonra karlı bir gecede izole bir dağda bir kulübede bir araya geliyor. Ne ters gidebilir? Bu oyun, yaptığınız her seçimin, görebildiğinizin ötesinde geniş kapsamlı sonuçlara sahip olmasıyla ilgili. Kelebek Etkisi oyun boyunca belirgin bir şekilde öne çıkar. Karda ayak seslerini mi yoksa garip bir gürültünün sesini mi takip ediyorsunuz? İltifat eden bir yorum mu yapıyorsun yoksa daha dürüst bir şey mi söylüyorsun? Hızlı! Arkadaşını asılı bırakma ve ona çak bir beşlik verme! Bu, sizi koltuğunuzun kenarında tutacak büyüleyici bir oyundur. Ve benim gibi bir Rami Malek hayranıysanız, hikayenin bir bölümünde onun karakteri olarak oynamayı seveceksiniz. PS Plus Koleksiyonunun bir parçası olarak mevcuttur.

12. Bugsnax

Bugsnax’ın temeli oldukça basit. Sevimli yarı böcek ve yarı atıştırmalık yaratıkları yakalamak için gizemli bir adaya giden bir gazete muhabiri hakkında bir oyun. Ne aşk değil? Bu ay Twitch’te en çok izlenen oyunlardan biri olursa şaşırmam. Fall Guys, Sony’nin sevimli yeni sürümü PS Plus kullanıcılarına ücretsiz sunmasının ardından bu yaz inanılmaz derecede popüler oldu. Bugsnax ile Sony aynı stratejiyi kullanıyor. Bu oyuna eklenen kırışıklık, Ocak ayına kadar ücretsiz olarak almak için bir PS5’e sahip olmanız gerektiğidi

13. Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil’ı pek oynamadım, ama kız arkadaşımın arkasına gizlendim ve birkaç saat bu oyunu oynamasını izledim. Korku hayranı değilim ama bu oyunun ne kadar harika bir ürpertici olduğunu anlayabiliyorum. Resident Evil serisinin dokuzuncu büyük taksimi için ilgi çekici bir hikaye ve müthiş bir ortam. Serinin birinci şahıs bakış açısıyla oynanacak ilk ana oyunuydu ve bu sadece yoğun atmosfere katkıda bulunuyor. Devam filmi Resident Evil Village’ı dört gözle bekliyorsanız, PS Plus Koleksiyonunun bir parçası olarak bu oyuna göz atmalısınız.

14. Ratchet and Clank

En son Ratchet and Clank oyunu, 2002 sürümünün eğlenceli bir yeniden tasviridir ve bunu Plus Koleksiyonunda bulabilirsiniz. Ratchet ve Clank: Rift Apart yakında çıkacak, 2016 oyununu ilk kez tekrar ziyaret etmenin veya oynamanın tam zamanı. Eminim Sony, PS5’in piyasaya sürülmesi için Rift Apart ve Spider-Man: Miles Morales olmak üzere iki Insomniac oyununa sahip olmayı çok isterdi, ancak 2016 oyununu oyuncuların gözüne sokmak için akıllıca bir harekettir. bu arada iştah.

15. Fallout 4

Yıl 2077 … ve Cyberpunk hala serbest bırakılmadı. Dalga geçmek. Bu, Fallout 4’ün başlangıç ​​yılıdır. Bu, karakteriniz bir nükleer savaş nedeniyle kasaya girene ve 2287’nin retro distopik geleceğinde uyanana kadar. Oyun, hangi fraksiyonu desteklemeye karar verirseniz verin, çekici bir anlatı içeriyor – Kardeşlik, Enstitü, Minutemen veya Demiryolu – hikayenizin sonu açısından geniş kapsamlı sonuçlara sahip olacaktır. Pip Boys. Stimpaklar. RadAway. Nuka-Cola. Daha fazla ne söyleyebilirim? Plus Koleksiyonunun bir parçası olarak bu oyunun keyfini çıkarın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu