DONANIMGENELİNCELEMELER

Nvidia Yeni Güncellemesi ile DirectX 12 Desteği

Nvidia artık DirectX 12 Ultimate ve yeni Windows 10 GPU Zamanlama Özelliğini destekliyor

Nvidia bugün Microsoft’un DirectX 12 Ultimate ve Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin en son GPU zamanlama özelliğini destekleyecek yeni bir sürücü güncelleştirmesi yayımladı. Nvidia’nın DirectX 12 Ultimate desteği, en yeni RTX kartlarının , Windows oyunlarının özellik kümesini ve özelliklerini Xbox platformu ile daha iyi birleştirme sözü veren Microsoft’un en yeni oyun ve multimedya API’lerini desteklediği anlamına geliyor.

DirectX 12 Ultimate için önemli bir bileşen, Nvidia’nın RTX kart dizisinde uzun zamandır desteklediği ışın izlemedir. Bu yeni sürücü desteği, oyun geliştiricilerinin yaklaşmakta olan Xbox Series X ve en yeni Nvidia kartları için oyunları optimize etmesini kolaylaştırıyor. Bu özellik güncellemeleri bu yıl ve sonrasında gelecek olan yeni nesil oyunların önemli bir parçası olacak gibi görünüyor.

Windows 10’un yeni grafik ayarı.

Bu arada Nvidia, sürücülerinde performansı hemen artırabilecek bazı güncellemeler de içeriyor. Bu en son 451.48 sürücüsü, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ve donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması adı verilen yeni bir özellik için ekran kartlarına destek sağlıyor. “Bu yeni özellik, video kartının doğrudan kendi belleğini yönetmesine izin vererek performansı artırıp ve gecikmeyi azaltıyor” diyor Nvidia .

Bu en son güncelleştirmeyi yüklerseniz, donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını etkinleştirmenize olanak tanıyan Windows 10’un grafik ayarlarında yeni bir seçenek elde edersiniz. Tam olarak etkinleştirmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Bu yeni sürücü aynı zamanda dokuz G-Sync uyumlu ekran ve Nvidia’nın donanımınız için en iyi oyun ayarlarını sağlayan tek tıklamayla en uygun ayarlar özelliğine 12 oyun daha ekliyor.

Yine de tüm bunların kötü yanları da var. Nvidia, en son Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi ile “oyunun aynı anda kaydedilip yayınlanması için herhangi bir destek olmadığını” not ediyor. Bu sizin için önemliyse güncellemeyi beklemek isteyebilirsiniz, aksi takdirde Nivdia “bu, gelecekteki bir sürümde düzeltilecektir” diyor.

451.48 WHQL sürücüsü artık Nvidia’nın sürücü sayfasından veya GeForce Experience uygulaması aracılığıyla edinilebilir .

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu