İNCELEMELEROYUNLAR

Nintendo Switch’e 5 milyon dolarlık tazminat! 

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir anne çocuğuna Nintendo Switch oyun konsolu satın aldı. Ancak oyun konsolundaki çıkan kronik rahatsızlık nedeniyle tam 5 milyon dolarlık tazminat açtı. Nintendo Switch’nin sorunları nedeniyle açılan davada Nintendo Switch, oldukça zararlı çıkabilir gibi görünüyor. İşte açılan davaya ilişkin merak edilen detaylar..

Oyun severlerin büyük bir çoğunluğu dünyada Nintendo Switch oyun konsolu kullanmaktadır. Bu oyun konsolları son derecede kullanışlı ve avantajlı olsa da kronik bir sorunu bulunuyor. Bu arıza oyun konsolundaki analog tuşlardan meydana geliyor. Zamanla kullanılarak oldukça hızlı yıpranan bu tuşlar, belirli bir zaman ardından oyun oynamayı da son derecede güç hale getiriyor. Bu nedenle de Amerika Birleşik Devletleri’nde bununla alakalı birçok dava bulunuyor. Bu davalardan en yenisi de bir annenin çocuğuna almış olduğu oyun konsolu için açtığı dava. Anne, tam 5 milyon dolar değerinde tazminat davası açtı.

8 yaşındaki oğlu için Nintendo Switch oyun konsolu alan Luz Sanchez, satın aldığı oyun konsolunun ilk ayında sorun yaşadı. Aldığı oyun konsolunun kısa bir süre ardından kullanılamaz hale gelmesi ardından yeni bir oyun konsolu aldı. Ancak bu oyun konsolunda da yedi ay sonunda bir sorun meydana gelmesi ardından anne 5 milyon dolar değerinde tazminat davası açtı. Anne, böyle bir dava açmasının nedenini ise sorunu çözmek yerine gizlemeye çalıştıkları için olarak açıkladı.

Nintendo Switch başkanından açıklama

Açılan davanın ardından konuya ilişkin olarak Nintendo başkanı da açıklamada bulundu. Shuntaro Furukawa yapmış olduğu açıklamada konuyla ilgili olarak özür diledi. Ardından da ürünlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi adına çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi. Ancak net bir şekilde sorunun çözümünün olacağını ya da nasıl bir çözüm uygulayacaklarını da belirtmedi.

Oyun konsolu içerisinde yer alan sorun ise analog tuşlardan meydana geliyor. Drift adı verilen bu sorun, oyun esnasında istenilen davranışın sergilenememesine yol açıyor. Durum böyle olunca da oyun oynamak oldukça güç hale geliyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu