E-SPORGENELOYUNLAR

LOL: G2, Rekkles İmzalamayı Onayladı

G2 Esports, 2021 sezonunda kendilerine katılacak olan eski Fnatic AD arabası Rekkles’ı imzaladıklarını doğruladı.

Avrupa örgütü bugün yaptığı açıklamaya göre Martin “Rekkles” Larsson’un resmi olarak G2 Esports’un League of Legends tarafına katıldığını duyurdu. Rekkles, bu ayın başlarında kadrodan ayrılan Luka “Perkz” Perković’ten AD taşıma pozisyonunu devralan yerel rakipleri Fnatic ile beş yıl sonra G2’ye katıldı. Şu anda Fnatic’in Rekkles’in yerine kimin imzalayacağına dair bir bilgi yok.

Fnatic, bu hafta başlarında Rekkles’in ayrıldığını duyurdu ve 24 yaşındaki çocuğun “yola devam etme kararını verdiğini” belirtti. Rekkles, AB LCS / LEC’deki son beş yılı da dahil olmak üzere League of Legends kariyerinin çoğunu Fnatic’te geçirdi. Rekkles, Avrupa Ligi’nin en iyi rakiplerinden biri olarak kendine bir isim yaparken, Fnatic bayrağı altında çok sayıda yerli bölünmüş unvan aldı.

League of Legends: Superstar Rekkles Fnatic’ten Ayrılıyor

Daha yakın yıllarda, takım hem 2018 İlkbahar ve Yaz bölümlerini kazandı ve 2020’de her iki LEC liginde de ikinci oldu. Fnatic, 2018 Sezon Ortası Turnuvası’nda yarı finallere ulaştı ve o yılki Dünya Şampiyonası’nda ikinci oldu. Rekkles gemideyken Fnatic, 2015, 2017, 2019 ve 2020 Dünya Şampiyonalarında play-off’lara ulaştı.

G2 Esports, geçtiğimiz sezonlarda Avrupa’nın en iyi takımı olarak hüküm sürmüş, hem 2019 hem de 2020’deki her LEC ligini kazanmış ve bu şampiyonlukların üçünde Fnatic’i mağlup etmişti. G2, 2019 Sezon Ortası Turnuvasını kazandı ve o yılki Dünya Şampiyonası’nın Büyük Finaline ulaştı. En son görünümleri onları 2020 Dünya Şampiyonası’nda 3-4.

Bir Fnatic süperstarı olan Rekkles, şimdi G2 ile güçlerini birleştirmek istiyor. Kuruluşun Perkz’i piyasaya sürmesinin ardından Rekkles, 2021 sezonu için takımın AD taşıma pozisyonunu devralacak. Duyuru videosunda Rekkles, Worlds’ü kazanacağına dair söz vermeden önce “yeni bir mücadeleye hazır” olduğunu belirtiyor.

İsveçli, eski Fnatic takım arkadaşı Rasmus “Caps” Winther ile birlikte Martin “Wunder” Hansen, Marcin “Jankos” Jankowski ve Mihael “Mikyx” Mehle’ye katıldı. Henüz onaylanmamış olsa da, Perkz’in Kuzey Amerika’da rekabet etmek için ilk hamlesinde LCS’nin Cloud9’una katılmaya hazır olduğu bildiriliyor. Şu anda Fnatic’in Rekkles’ın yerine kime dokunacağına dair bir bilgi yok.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu