GENELOYUNLAR

LoL Eşya Dükkanına Gelen Dev Değişiklik

Riot Games, bu sezon League of Legends için büyük değişiklikler planlıyor ve bu değişiklikler oyun içi eşya mağazasından başlıyor.

Oyunclar Kasım ayına geldiğinde yeni bir eşya dükkanıyla karşı karşıya kalacaklar. Riot tarafından yapılan bir güncellemeye göre, bu değişiklik, benzer amaçlara sahip birden fazla öğe, öğe yapılarında oyundan oyuna farklılık olmaması ve tüm arayüzün iyileştirilmesi gereken sorunları ele almak için olacak.

League of Legends oyununda eşyalar son derece önemli. Doğru eşyayı kurmak ve bazı güç artışlarına ulaşmak oyunu büyük oranda değiştirebilir. Şu anda, alt malzemeleriyle birlikte oldukça pahalı olan itemler 100’ün üzerinde ve bu itemler oyunun gidişatını oldukça etkiliyor. Zaten bu deneyimli oyuncular arasında oldukça iyi bilinen bir gerçek. İyi oyuncular bu itemlere oldukça değer verirler.

LoL’de yeni ve geliştirilmiş bir eşya dükkanı

Eşya dükkanı modası geçti, karmaşık ve pek anlaşılabilir değildi. Birden fazla öğe aynı işleve sahipti, bazı pasifler işe yaramaz ve bazı itemler görünüşte anlamsızdı. Yeni mağaza, tamamen aynı kalan sadece %34 ürün içerecek, itemlerin %33’ü önemli ölçüde değişecek ve itemlerin %33’ü yepyeni olacak.

Yeni ve eski tüm itemler, iki arketipten birine uyacak şekilde çalışacak: bağlamsal bir amaç veya bir öğe (kitler) büyütme.

Bağlamsal öğeler, belirli bir şampiyona karşı koymak veya oyundaki belirli bir duruma cevap vermek için kullanılanlardır. Kit büyütmeleri, bir şampiyonun başlangıç ​​araçlarını büyük ölçüde geliştirdikleri için oyuncuların maç ne olursa olsun satın almaları gereken temel itemlerdir.

Şu anda oyundan kaç itemin kaldırılacağı belli değil.

Dükkanın yeniden çalışmasının temel amacı, dükkânı daha sezgisel (anlaşılır) hale getirmek ve satın almak isteyen oyunculara daha iyi öneriler sunmak. Geliştiricilere göre, yeni mağaza oyunun durumuna bağlı olarak öğeleri dinamik olarak önerecek. Belirli bir şampiyon için neyin işe yarayabileceğine dair genel bir bilgi değil, oyunun gidişatına göre daha işe yarar ve anlamlı item önerileri sunacak.

Bu önerilere ihtiyaç duymayan deneyimli oyuncular, tüm öğeleri tek bir merkezi ekranda bulacak. Eşyaların pozisyonları dengelidir ve bu şekilde oyuncular satın almak istedikleri eşyaya daha hızlı bir şekilde ulaşabilirler Oyunlardan toplanan verileri kullanacak olan eşya dükkanı, o sırada şampiyon için en iyi item ve öğeleri siz güzel oyuncuların önüne sunacak.

Riot, canlı sunucularda son değişiklikleri başlatmadan önce PBE sunucusundaki mağaza için altı haftalık bir test gerçekleştirecek.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu