E-SPORİNCELEMELEROYUNLAR

LOL 2020’De En Pahalı Transferler Yapıldı

Başlangıcından bu güne kadar duraksamadan gelişen, yenilenen ve büyüyen League of Legends espor sahnesi, 2020 yılında en büyük keselerin en büyük oyuncular için açıldığını gördü.

1 – Luka “Perkz” Perkovic

Avrupa’nın kralı, G2’nun (eski) baş tacı olan Perkz, bu sene, 5 senenin sonunda, G2’dan ayrıldı. Alt koridorda oynamak istemeyen Perkz, geri dönüşünü beklenmedik bir şekilde LCS’te, Cloud9’ın yeni orta koridoru olarak yaptı.
Tabi ki bütün dünyaya duyulacak bir yollamak ve 2021’e kadar G2 ile anlaşması olan Perkz’i kadrosuna katmak mavi-beyaz takıma pahalıya patlamadı değil. 3 yıllık anlaşma için 3.5 milyon dolarlık bonservisin yanında yıl başına 2.75 milyon dolar ödeyecek olan Cloud9, toplamda 11.75 milyon dolar ile sadece bu yılın değil batının gördüğü en pahalı transferi gerçekleştirdi.

2- Hu “SwordArt” Shuo-Chieh

LPL birincilerini Worlds yarı finalinde yenen LPL üçüncüleri Suning, DAMWON Gaming’e yenilmiş olsalar da takımdaki herkes kendilerinden beklenmeyen bir başarı gösterdikleri için tarihe kazanan olarak olmasalar da geçtiler. Çoğu oyuncu takım ile kalmaya karar verip kontratlarını yenilerken takımın destek oyuncusu SwordArt, kıtaları aşıp yeni sezonda LCS’te TSM için oynamaya anlaştı.

Tabi ki LPL’den gelen bir Worlds finalistini 2 yıllığına almak TSM için biraz cep yakıcı olsa da takım yıl başına 3 milyon dolardan 6 milyonluk bir anlaşma imzaladı. Dediğimiz gibi, sporların yıllık olarak büyümesi doğaldır ama bu fiyatlar beyin yakıyor!
Daha başlangıç yıllarını yeni kapattığımız espor sahnesinde daha rakamların küçük olduğu kısımdayız. Belki on, belki bir yıl sonra asıl patlamayı göreceğiz, bunun kesin tarihini ise zaman gösterecek.

LDLC OL Hades ‘i Kadrosuna Kattı!

Hades ‘in yeni adresi LDLC OL! FENERBAHÇE forması giyen oyuncu sözleşmesinin feshedilmesinin ardından kendi bölgesinde lider olan LDLC OL’ye transfer oldu.

Türk asıllı İsveç’li oyuncu Volkan ‘Hades’ Dinçer Fransa’nın LDLC OL ekibine transfer oldu. Eski takımı 1907 Fenerbahçe’de alt koridorda nişancı olarak başlayan oyuncu ilerleyen günlerde rolünde değişiklik yaparak destek pozisyonuna geçti. Destek olarak oynadığı sezonda iyi bir sezon geçirememiş takımı ise Ligi 6.sırada bitirmişti.

5Ronin 2021 LoL’deki ilk oyuncusunu duyurdu!

Vodafone Freezone Şampiyoluk Ligi ekiplerinden 5Ronin yeni sezon LOL kadorsunda yer alacak ilk ismi duyurdu.

5Ronin, twitter hesabından yaptığı açıklamayla League of Legends 2021 kadrosunda yer alacak ismi açıkladı. Yapılan açıklamada takımın destek rolünde görev yapacak olan oyuncunun Mert ‘Brolia’ İlgün olacağı söylendi.

League of Legends

fabFabulous, Dark Passage ile anlaştı

Geçtiğimiz mevsimin başında sezona iyi bir başlangıç yapamayan Royal Youth, 2 oyuncusunu kaybetti ve yerine gelen taze kanlar boşluğu dolduramadı. Maddi anlamada zor günler geçiren Royal Youth, bütçesini kısmak zorunda kalmıştı. 2020 Yaz döneminde  serbest kalan fabFabulous, Beşiktaş’ın  kadrosunda kendisine yer buldu ve son olarak Dark Passage ile anlaştı.

Ligimizin değerli, yetenekli ve tecrübeli üst koridor oyuncularından bir tanesi olan Fabfab, oyunlarıyla ve oynayış tarzıyla adını duyurduğu Dark Passage ekibine geri döndü.  Dark Passage formasıyla birçok tecrübe edinen deneyimli oyuncu deyim yerindeyse yuvasına döndü. Dark Passage ile birlikte birçok şampiyonluk elde ederek, oyuncu olarak iyi yerlere geleceğinin sinyallerini vermişti. Dark Passage’ın ardından HWA Gaming ile yoluna devam eden fabFabulous, ekip ile ligde önemli noktalara ulaşmayı başarmıştı. Ardından SuperMassive ile anlaşan Fabfab, uzun bir yolculuğa çıkmak için imzaları atmıştı.

Takımını seven ve gelişime açık olduğunu gösteren Fabfab, belli bir süre yedek olarak forma bekledi ve Thaldrin’den formayı kaptı. Uluslararası arenada da boy gösteren takım, bizleri gururlandırmayı başarmıştı. Şimdi ise adını duyurduğu Dark Passage ekibine geri dönen fabFabulous, sevenlerini heyecanlandırıyor.

fastPay Wildcats 3 oyuncusuyla sözleşmesini uzattı.

LOL Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi ekiplerinden fastPay Wildcats üç oyuncusuyla devam etme kararı aldı.

fastPay Wildcats ferretStarscreen ve Serin‘in sözleşmelerini uzattı. Yapılan yeni sözleşmeyle bu oyuncular 2 yıl daha fastPay Wildcats forması giyecek.
fastPay Wildcats, gösterdikleri performanslarla normal sezon liderliğinde önemli bir paya sahip olan bu üç oyuncuyla yollarına devam etme kararı aldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu