porno

GENELİNCELEMELEROYUNLAR

LoL 10.13 Yama Notları

Hepimizin Sevdiği Oyun League Of Legends’in İşte Kendi Sitesinde Yayınladığı Yama Notları Haydi Hep Beraber Ne Demişler Bir Bakalım..

Yamada Öne Çıkanlar

 

Havuz Partisi Jarvan IV, Havuz Partisi Orianna, Havuz Partisi Taliyah, Havuz Partisi Syndra ve Havuz Partisi Heimerdinger 2 Temmuz 2020 tarihinde çıkıyor.

Şampiyonlar

Aphelios

Taban saldırı gücü büyüme oranı azaldı. Q’nun destansı canavarlar için Çakram sıfırlaması kaldırıldı; kule menzili göstergeleri artık izleyici modunda görünmüyor. R’nin ikinci saldırısının kritik vuruş hasarı azaldı.

 Aphelios ay gibi göğe yükselmeye devam ediyor ve profesyonel düzeydeki baskınlığını koruyor. Aşırı güçlü harita kontrolü potansiyelini ve oyunun ileri safhalarında güvenli bir mesafeden takım savaşlarına yaptığı yüksek katkıyı azaltıyoruz.


Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ BÜYÜME ORANI 2,2  2

Q – Çakram, Crescendum

KALDIRILDIÇAKRAM SIFIRLAMASI Artık destansı canavarlar üstünde kullanıldığında Çakram’ın süresini sıfırlamıyor.
SİNSİ KULELER Kulelerin menzil göstergeleri artık izleyici modunda görünmüyor.

R – Ay Işığı Nöbeti

İKİNCİ SALDIRININ KRİTİK VURUŞ HASARI %50 İlave Saldırı Gücü  %20 İlave Saldırı Gücü

Cassiopeia

Taban büyü direnci azaldı.

 Kıvrak hanımımızı bir önceki yamada istediğimiz kadar zayıflatamadık. Dolayısıyla bu yamada da onun üstüne yürüyeceğiz (yoksa sürünecek miyiz?). Bu ek değişikliklerin, getirdiğimiz Yenilmez değişiklikleriyle birlikte Cassiopeia’nın eski derisinden kurtulmasına yardım edeceğini düşünüyoruz.


Taban nitelikler

BÜYÜ DİRENCİ 34  32

Gnar

E’nin sağladığı saldırı hızı arttı, saldırı hızı süresi arttı.

 Mini Gnar’a biraz yardım ediyoruz. Kendisi şu anda pek çok dövüşçüye karşı zorlanıyor. Bu yüzden saldırı hızını biraz arttırmanın güvenli bir güçlendirme olacağını düşünüyoruz.


E – Hop

SALDIRI HIZI %20/30/40/50/60  %40/45/50/55/60
SALDIRI HIZI SÜRESİ 3 saniye  4 saniye

Kalista

Taban saldırı gücü büyüme oranı azaldı.

 İster üst koridoru kasıp kavursun ister alt koridorda standart nişancı rolünde zıplamaya devam etsin, Kalista profesyonel düzeyde hâlâ önemli derecede güçlü. Bu değişikliğin oyuncuları daha çok onun erken safhalardaki gücünden faydalanmaya teşvik edeceğini umuyoruz. Ayrıca bu değişiklik sayesinde diğer koridorlardan kazandığı XP eskisi kadar etkili olamayacak.


Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ BÜYÜME ORANI 4  3,5

Kog’Maw

Q’nun hasar oranı arttı. R’nin hasar oranı arttı.

 Standart dizilimi iyi bir durumda olsa da YG Kog’Maw yeterince etkili değil. Oyuncuların yetenek gücüne yönelik alternatif dizilimler denemesi için, bazı enzim salgılayıcı değişiklikler getiriyoruz.


Q – Ölümün Salyaları

HASAR ORANI 0,5 Yetenek Gücü  0,7 Yetenek Gücü

R – Canlı Havan

HASAR ORANI 0,25 Yetenek Gücü  0,35 Yetenek Gücü

Lucian

Q’nun yetenek menzili arttı.

 Getirdiğimiz nişancı güçlendirmelerine rağmen, Lucian alt koridorda zayıf durumda. Bunun ana sebebi, çoğu zaman rakipleri kadar uzun bir menzile sahip olmaması. Yetenek menzilini arttırmamızın ardından intikam yolunda ilerlemeye devam edebilecek.


Q – Işık Atışı

YETENEK MENZİLİ 900  1000

Nocturne

Umbra Bıçakları’nın bekleme süresiyle ilgili bir hata giderildi. Pasifi artık her zaman canavarlara karşı tetikleniyor.

 Nocturne’ün diğer rolleri, ormancı Nocturne’ü etkililik açısından önemli ölçüde gölgede bırakıyor. Ona kampları daha hızlı temizlemesini sağlayacak bazı araçlar vererek tüm rollerdeki gücünü benzer seviyelere çekmeyi umuyoruz.


Genel

GİDERİLEN HATA Umbra Bıçakları’nın hedefe bağlı olarak bekleme süresinde 1 veya 2 saniye iade sağlamak yerine, her zaman 1 saniye iade etmesine yol açan hata giderildi.

Pasif – Umbra Bıçakları

GÜNCELLENDİÇİFTE BELA Rakip şampiyonlara yönelik normal saldırılar Umbra Bıçakları’nın bekleme süresini 2 saniye azaltır  Rakip şampiyonlara ve canavarlara yönelik normal saldırılar Umbra Bıçakları’nın bekleme süresini 2 saniye azaltır

Nunu

Q’nun hasar ve iyileştirme oranı arttı. R’nin kalkanı artık YG oranını da kapsıyor.

 Tıpkı Kog’Maw’da olduğu gibi, bu çocuğun ve yetisinin de alternatif dizilimlerini güçlendirmek için yetenek gücünü arttırıyoruz. Hadi maceraya! (Willump sesleri)


Q – Tüket

HASAR ORANI 0,5 Yetenek Gücü  0,65 Yetenek Gücü
İYİLEŞTİRME ORANI 0,7 Yetenek Gücü  0,9 Yetenek Gücü

R – Mutlak Sıfır

KALKAN ORANI 0,3/0,4/0,5 İlave Can  0,3/0,4/0,5 İlave Can, 1,5 Yetenek Gücü

Ornn

Pasifiyle oluşturulan can ve mana eşyaları artık önceki can ve mana yüzdelerini koruyor.

 Ornn’un profesyonel düzeyde bu kadar güvenli bir seçim olmasını istemiyoruz. Dolayısıyla koridordaki güvenliğini azaltmak için, erken safhalarda eşyalardan kazandığı hayatta kalma kabiliyetini kısıtlıyoruz.


Pasif – Yaşayan Ocak

ÖZE DÖNÜŞ Sahada oluşturulan can ve mana eşyaları, can ve mana değerlerinin %100’ünü sağlar  Sahada oluşturulan can ve mana eşyaları, önceki can ve mana yüzdelerini korur (üsse dönmek hâlâ can ve mana eşyalarını eksiksiz hale getiriyor)

Rakan

W’nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde arttı.

 Biraz daha fazla hasar veren W’suyla Rakan muhteşem dansına daha agresif şekilde devam ediyor.


W – Zarif Uçuş

TABAN HASAR 70/120/170/220/270  70/125/180/235/290

Ryze

Taban büyü direnci ve saldırı gücü arttı.

 Rakiplerine karşı daha dirençli olması ve o baş belası minyonlara daha kolay son vuruş yapabilmesi için, Ryze’ın büyü direncini ve hasarını dikkatlice arttırıyoruz.


Taban nitelikler

BÜYÜ DİRENCİ 34  36
SALDIRI GÜCÜ 56  58

Syndra

Q’nun bedeli arttı.

 10.11 Yaması’ndaki değişikliklere ek olarak özellikle profesyonel düzeye yönelik değişiklikleri hedef alırken, Syndra’nın da gücünü ayarlamaya devam ediyoruz. Minyon dalgalarını ve şampiyonları eskisi kadar kolay eritememesi için, Syndra’nın Q’sunun erken safhalardaki kullanılabilirliğini kısıtlıyoruz. Yine de merak etmeyin, güç hâlâ onun hükmü altında.


Q – Karanlık Küre

BEDEL 40/50/60/70/80 Mana  60/65/70/75/80 Mana

Vi

Q’nun bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

 Vi diğer ormancılara yetişmekte zorlanıyordu. Bu yüzden yumruklarını sağlamlaştırıyoruz! Bunun, Vi’ın hareketli bir engelleyici olma rolünü pekiştireceğini düşünüyoruz.


Q – Duvar Delen

BEKLEME SÜRESİ 12/11/10/9/8 saniye  12/10,5/9/7,5/6 saniye

Yorick

R’nin Sis’in Hanımı ve Yorick arasında oluşturduğu bağın menzili azaldı.

 Yorick çatışmadan çıktığında, Sis’in Hanımı’nın daha hızlı tepki vermesini sağlıyoruz. Bunun, Yorick’in şu anda zayıf olduğu üst beceri düzeylerinde onu bir miktar güçlendireceğini düşünüyoruz.


R – Adaların Ağıdı

SİS’İN HANIMI’NIN BAĞ MENZİLİ Sis’in Hanımı 900 Menzildeyken Yorick’e döner  Sis’in Hanımı 600 Menzildeyken Yorick’e döner

Yuumi

E’nin bedeli arttı.

 Kedileri çok seviyoruz ama mana artışıyla bu kedinin E’sinin yüksek bedelinin üstesinden gelmek çok kolay. Maalesef bu sayfayı kapatmak zorundayız.


E – Çıldırrr

BEDEL 100/115/130/145/160 Mana  40/45/50/55/60 Mana (+%15 Azami Mana)

Rünler

Yenilmez

 Yenilmez’in mevcut durumundan memnunuz. Şu anda oyuncular bu rünü uzun savaşlar ve işlevsellik için iyileşme ve hasar kazanmak istediğinde tercih ediyor. Yine rünün diğer türlerle de karıştığını ve Elektrik Ver gibi benzer rünleri etkisiz kıldığını fark ettik. Bu nedenle hedeflediğimiz güçlü yönlerini değiştirmeden ründe bazı basit ince ayarlamalara gitmek istedik. Dolayısıyla diğer şampiyonların seçebileceği rün seçeneklerini arttırmak için, Yenilmez’in gücünü biraz kırpıyoruz.

AZAMİ YÜK 10  12
YÜK BAŞINA DEĞİŞKEN KUVVET 1-18. seviyelerde 2-5  1-18. seviyelerde 1,7-4,2

Muhafız

 Muhafız tutarlılık için getirdiğimiz güçlendirmelerden sonra fazla güçlü hale geldi. Taban kalkan değerini güçlendirmeden önceki seviyeye çekiyoruz.

KALKAN 80-200  70-150

Eşyalar

Ölümün Dansı

Taban azaltma etkileri sonrası biriktirdiği hasar, menzilli şampiyonlar için azaldı.

 Ölümün Dansı, menzilli şampiyonlarda fazla etkili. Yine de savunmaya yönelik işlevselliğinin erişilemez olmasını istemiyoruz. Menzilli şampiyonlardaki verimliliğini azaltarak onların farklı eşyaları da tercih etmesini sağlıyor ve eşyayı hâlâ geçerli bir seçenek olarak koruyoruz.


Taban nitelikler

AZALTMA ETKİSİ SONRASI HASAR BİRİKTİRME Menzilli şampiyonlar için %20  Menzilli şampiyonlar için %10

Şampiyon Seçiminde Raporlama ve Susturma Testi

 10.13 ve 10.14 Yamalarında şampiyon seçiminde oyunları mahveden davranışlara yönelik iki yeni özellik test edeceğiz. İlk önce Kuzey Amerika ve Kore sunucularında başlayacağız ve daha sonra diğer sunucuları da teste dahil edeceğiz. Özelliklerin nasıl çalışacağına dair yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ama özetle:

 • Şampiyon seçiminde susturduğunuz oyuncunun mesajları engellenir ve susturma oyun içinde de devam eder.
 • Şimdilik şampiyon seçiminde raporlama özelliği yalnızca veri toplayabilmemiz için var. Test sonlandığında, raporlama verilerinden faydalanarak bu tarz ceza sisteminde nasıl değişikliklere gitmemiz gerektiğini gözden geçireceğiz.

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • Gangster Twitch, Mafya Jinx, Mafya Graves, Mafya Braum ve Mafya Miss Fortune’un isimleri Suç Şehri Twitch, Suç Şehri Jinx, Suç Şehri Graves ve Suç Şehri Miss Fortune olarak güncellendi.
 • Miss Fortune’un Q – Çifte Vuruş yeteneği artık Saldırıya Devam gibi isabet etkilerinin tümünü uyguluyor.
 • Miss Fortune’un Q – Çifte Vuruş yeteneği Pasif – Şıpsevdi yeteneğinin uygulanmasına bakılmaksızın, artık ana hedefi için 2 Yenilmez yükü sağlıyor ve ikincil hedefi için yük sağlamıyor.
 • Buzul Takviyesi’nin ipucu artık Enerji Dolu etkileriyle güçlenmiş saldırılardan isabet alan hedeflerden bahsetmiyor.
 • Qiyana’nın Q – Elementlerin Öfkesi yeteneğinin, Qiyana’nın yetenek isabet etmeden önce katledildiği durumlarda hasar vermemesine yol açan hata giderildi.
 • Sylas’ın rakip Cho’Gath’tan çaldığı R – Ziyafet yeteneği artık ona can kazandırıyor ve boyutunu büyütüyor.
 • Urgot’un R – Ölümden Beter yeteneğinin infaz göstergesi, artık yetenek bekleme süresindeyken rakiplerin can göstergesinde belirmiyor.
 • Zoe’nin E – Hınzır Uyku Baloncuğu yeteneği artık nereden kullanıldığına bakılmaksızın Baron’a zayıflatma uyguluyor.
 • Kai’Sa’nın W – Hiçlik Topu yeteneği artık nereden kullanıldığına bakılmaksızın Baron’a Pasif – İkinci Deri yükü uyguluyor.
 • Haritaya dördüncü totemi yerleştirmeye çalıştığınızda, artık mini haritada ilk üç totemden hangisinin kaldırılacağı belirtiliyor.
 • Yorick’in Sis Gezginleri, Zyra’nın bitkileri ve Shaco’nun Soytarı Kutuları artık Mana Akışı Yüzüğü’nü etkinleştirebiliyor.
 • Korkutulmuş şampiyonlara uygulanan sersemletme, ayartma vs. gibi yer değiştirme etkileri Korku zayıflatmasının süresi bitince onunla birlikte sonlanmıyor.
 • Malphite’ın W – Gök Gürültüsü yeteneği artık Keskin Sağanak yüklerinin sayısını azaltmıyor.
 • Nautilus’un W – Titan’ın Gazabı yeteneğinin kalkanının görsel efekti artık Nautilus’un Savaş Sisi’ne girdiği yerde varlığını korumuyor.
 • Sion’un W – Ruh Eriten yeteneğinin ipucu artık pasifinin etkinleştiğinde 4 Azami Can verdiğini belirtiyor.
 • Fiddlesticks’in E – Biçen Tırpan yeteneğinin ipucu artık artan mana bedeli hakkında bilgi içeriyor.
 • Jax’in Q – Sıçrama Saldırısı yeteneğinin ardından iki normal saldırı gerçekleştirmek artık Sürat Coşkusu ve Elektrik Ver rünlerini etkinleştiriyor.
 • Twitch’in R – Zehir Salvosu yeteneğiyle güçlendirilen saldırıları artık menzil veya açıya bakılmaksızın rakibin merkezine ve inhibitörlerine hasar veriyor.
 • Umbra Kılıcı artık açığa çıkarılan tuzaklara ilave hasar veriyor.
 • Caitlyn’in W – Yordle Kapanı artık sadece bir normal saldırıyı güçlendiriyor.
 • Runaan’ın Kasırgası’nın özel pasifi Rüzgârın Öfkesi’yle yapılan birden fazla saldırı, artık kullanıcısına isabet alan her rakip yerine yalnızca 1 Yenilmez yükü veriyor.
 • Guinsoo’nun Hiddeti’nin özel pasifi Guinsoo’nun Gazabı, artık kullanıcısının normal saldırısı engellendiğinde veya yok edildiğinde hedefin üstünde tetiklenmiyor.
 • Oyun seçimi ekranına geri dönerken şampiyon ayrıntıları sayfasının otomatik olarak kapanmamasına yol açan hata giderildi.
 • Takdir sayfasındaki veri akışları, daha hızlı tepki sağlayacak şekilde iyileştirildi.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz. Tam çözünürlükte açılış görselleri için LoL Görüntüleri uygulamasını edinin!

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak renkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Cerrah Shen

                                                                                                                              YAZARLARShio Shoujo, mom cat

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı