E-SPORİNCELEMELER

LCK, 2020 de 136,6 milyon saat izlendi

Bu yıl, özellikle COVID-19 salgını nedeniyle birçok turnuvanın geçmek zorunda kaldığı sayısız iptal ve yeniden başlatma nedeniyle, espor için zor geçti. Ligler yeni bir çevrimiçi ortama adapte olmaya zorlandı ve sadece seçilmiş birkaçı ayağa kalkıp diğerleri arasında öne çıkabildi.

Örneğin Kore’nin LCK’sı, DAMWON Gaming’in 2020 League of Legends Dünya Şampiyonası’nı kazanmasıyla sona eren harika bir rekabet yılı geçirdi. İzlenen saatler açısından da bölgenin dünyanın en popüler e-spor ligine sahip olduğu anlaşılıyor.

Esports Charts’a göre LCK, 2020 boyunca 635 saatlik yayın süresinin üzerinde 136.65 milyon saat izlendi. Bu rakamlar Çin platformlarını içermiyor, ancak yine de 2020 Spring Split etkileyici bir 65,91 milyon saat toplarken, sonraki Yaz Bölümü yalnızca üç milyon daha az saat izledi. Birlikte, bu bölünmeler, 2020 Dünya Şampiyonası ile neredeyse aynı miktarda saat izlendi.

En popüler ikinci espor ligi, 95.27 milyon saat 1.108 saatin üzerinde izlenen Mobile Legends Pro League oldu. Bu sayılar, oyunun Güneydoğu Asya’daki popülerliğinin artması nedeniyle istikrarlı bir şekilde arttı. MPL ayrıca 1,3 milyon izleyiciyle herhangi bir e-spor turnuvasında dördüncü en yüksek izleyici sayısına sahip oldu.

Sonuç olarak, Lig’in Dünya Şampiyonası, izlenen 139 milyon saat ile en popüler e-spor turnuvasına ışık tuttu. Turnuva aynı zamanda, en yüksek izleyicilere ve ortalama izleyicilere göre en popüler espor turnuvası gibi diğer büyük kategorilere de öncülük etti.

Önümüzdeki yıl, taraftarlar 2021 Dünya Şampiyonası ve LCK’nın listelerde üst sıralarda kalmasını beklemeli, çünkü küresel Lig sahnesi giderek daha rekabetçi hale geldi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu