porno

E-SPORGENELOYUNLAR

GTA ve Red Dead Online Kapanıyor mu?

25 Mayıs 2020 tarihinde ABD’nin Minneapolis kentinde, George Floyd isimli siyahi bir vatandaşın polis memuru tarafından vahşice bir müdahaleye maruz bırakılarak öldürülmesi halen dünya gündemini meşgul etmektedir.
Dünya çapında başlatılan ırkçılık karşıtı eylemlere bir destek de Rockstar Games isimli dünyaca ünlü oyun firmasından gelmiştir. Bünyesinde GTA ve Read Dead Redemtion gibi milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunları bulunduran firma yaptığı açıklamada: Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 isimli oyunların 4 Haziran 2020 tarihinde saat 14:00 ile 16:00 arasında çevrimdışı olacağını sosyal medya hesapları üzerinden oyun severlere duyurmuştur. Bu süre zarfında oyun severler Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 isimli oyunları çevrimiçi olarak oynamaya devam edebilecektir.
Bilindiği üzere GTA 5 oyunun ana karakterinin Franklin isimli siyahi vatandaş olması Rockstar Games’in bu hamlesini daha da manidar hale getirmiştir. Firma almış olduğu bu kararla hem vahşi bir şekilde katledilen George Floyd’un anısını canlandırmak ve onurlandırmak hem de ırkçılığı protesto etmeyi hedeflemektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı