GENELSİSTEM GEREKSİNİMLERİ

GTA 5 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Grand Theft Auto oyunu serisi, Rockstar Games tarafından geliştirilen, bugün belki de en çok oynanan, popüler oyunlar arasında zirvededir. Çocuklardan, gencine hatta orta yaştaki insanlara kadar bir çok yaş skalasında oynanan GTA 5 oyunu, çıkmasından seneler sonra dahi bugün hala tercih ediliyor. Peki GTA 5 çıkış tarihi ne zamandır?
GTA 5 oyunu, XBOX ve Playstation oyun konsolları için 18 Kasım 2014, bilgisayarlar için 27 Ocak 2015 tarihinde satışa sunuldu. Satışa sunulduktan sonra, büyük sükse yaratan ve satış rekorları kıran GTA 5 oyunu konsollarında rahatlıkla oynayabiliyor. Fakat bilgisayarda oynamak için bilgisayar donanımının da güçlü olması gerekiyor. Buna göre GTA 5 sistem gereksinimleri nedir sorusunun cevabını bulacağız.
GTA 5 Sistem Gereksinimleri 2020
GTA 5 oyunu sadece Windows işletim sistemleri üzerinde oynanabiliyor. Yani MacOS ve Linux işletim sistemi kullanıyorsanız maalesef GTA 5 oynayamazsınız. Windows işletim sisteminizin versiyonu Windows 7 veya üzerinde olması gerekiyor. İşlemci modelinizin i5 veya üst serilerde olması, hard diskinizde minimum 80 GB yer olması gerekiyor. Ayrıca belleğinizin (ram) en az 4 GB olması gerek. Fakat önerilen 8 GB şeklinde. Ekran kartınız ise DirectX 10, 10.1 veya 11 destekli Nvidia 9800 serisi veya NVIDIA GTX 660 serisinden olması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu