porno

GENEL

Grand Theft Auto (GTA) 6’nın Çıkış Tarihi

Yeni sürüm Grand Theft Auto oyununun hangi tarihte çıkacağı en çok merak edilen konulardan biri, Bildiğiniz üzere Grand Theft Auto V’in üstünden yaklaşık 7 yıl geçti. Şimdiye kadar daha önce hiçbir GTA oyunu için uzun süre beklenmemişti. GTA Vice City ile GTA San Andreas içinde 2 yıl, San Andreas ile GTA 4 içinde 4 yıl, GTA 4 ile GTA 5 içindeyse  yaklaşık olarak 5 yıl geçmişti. Sizinde gördüğünüz gibi oyunlar içindeki süre git gide daha da artmaya başlıyor ama 7 yıl da yeterince çok uzun bir bekleme süreci oldu.

Hal böyle olunca profesyonel oyuncular ve analistler GTA 6’nın çıkış zamanına dair merak ettikleri ipuçlarını arıyorlar, bunlardan birini de bir önceki günlerde görmüştük. Take-Two’nun gelecek yıllardaki reklam harcamaları bütçesi grafiklerinin üzerinde çalışan uzmanlar, 2023 yılının reklam bütçesinin 89.3 milyon gibi yüksek bir rakam olduğunu anlamışlardı. 2022 yılının bütçesi 40, 2024 yılının bütçesi ise 35 milyon dolar olunca da gördüğünüz bu büyük bütçenin GTA 6’nın promosyonları için olduğuna olanak sağlamışlardı.

Lakin Take-Two, bu sayılara bel bağlayarak GTA 6’nın 2023 senesinde çıkacağını haberlerini yalanladı ve söz konusu bahsedilen reklam harcamalarının birinci parti stüdyolar için değil de, üçüncü parti stüdyolar için ayrıldığını duyurmuştu. Rockstar da Take-Two’nun birinci parti stüdyosu olduğu için bu 89 milyon dolarlık reklam bütçesinin Grand Theft Auto oyunuyla hiçbir ilgisi yokmuş.

Tabiki Take-Two’nun bize gelip de “evet, oyun 2023’te çıkacak” demesini beklemiyorduk. Hatta, bu iddianın yalanlanması oyunun daha da erken piyasaya çıkmayacağı anlamına da gelmiyor. Stüdyo yalnızca dedikodulari kontrol altına almak için reklam bütçesiyle GTA’nın bir alakası olmadığını söylüyor. Dolayısıyla yine ilk sözlerimize dönecek olursak, oyuncular GTA 6 için yeterince uzun süre bekledi ve biz oyunun kesinlikle 2023 sonrasına kalacağını düşünmüyoruz. GTA V’in Epic Games Store tarafından ücretsiz verilmiş olması ve bunun yanısıra yeni nesil konsollarla bu senenin sonunda tanışacak olmamız, yeni oyunun çok yaklaştığının habercisi olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı