E-SPORGENEL

Gaming in Turkey ve INNOFUN Dev Birleşim

 

Dünyanın her bölgesinden oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını pazarlama ve satma olanağı sunan INNOFUN ile Türkiye’nin Espor ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey birlikteliğine imza attıklarını duyurdu.

Oyun dünyası zaman ilerledikçe gelişmeye devam ediyor ve bununla beraber yapımcı şirketler arası rekabet artıyor. Oyun geliştiricilerinin oyunlarını pazarlamaları adına, kendi ülkeleri haricinde farklı ülkelerde oyunlarını duyurmaları gerekiyor. Bu noktada uzun yıllardır oyun dünyasında tecrübeleri ile sesini duyuran ve 825 milyonu aşkın oyuncu kitlesini kendine hedefleyen INNOFUN devreye giriyor. Gaming in Turkey ve INNOFUN ortaklığı ile oyun geliştiriciler, Asya oyun sektörünün en büyük pazarı olan Çin’de oyun mağazalarında mobil oyunlarla milyonlarca oyuncuya ulaşma olanağı sunuyor. INNOFUN, oyun yapımcılarına Çin’de oyunlarını piyasaya sürmek için yüksek avantaj sağlıyor. sunduğu imkanlar ile oyunların Çin’in büyük nüfusu ile bir araya gelerek, popülerliklerini duyurmaları için hizmet veriyor Oyunların bu güzel yolculuğa çıkması adına Gaming in Turkey INNOFUN ile beraber Türkiye’deki bir çok oyun geliştiricinin sesi olacak.

Oyuncu kitlesi olarak dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Asya’nın en büyük pazarına sahip olan Çin, 33,2 milyar dolarlık oyun sektörü cirosuyla aynı zamanda dünyanın da en büyük pazarlarından biridir. INNOFUN ve Gaming in Turkey ortaklığı içerisinde Türkiye’deki oyun geliştiricileri de artık oyunlarını Çin pazarında yayınlayıp, milyonlarca oyuncuya ve ciroya ulaşabilecek. Bu anlaşma içerisinde oyunlarını Çin oyun pazarında yayınlamak talep edenler, pek çok mağazada yer alma, INNOFUN Gaming in Turkey ile yayınlanma, lüzumlu her türlü devlet izinlerinin halledilmesi, deneyim paylaşımı ve 360 derece pazarlama olanaklarından yararlanabilecek.

Çeşitli mağaza seçenekleri ile büyük kitlelere ulaşma olanağı

10 yılı aşkın süredir Çin oyun sektörü deneyimine sahip INNOFUN ile 12 yılı aşkın süredir Türkiye oyun sektörü deneyimine sahip Gaming in Turkey’nin yaptığı ortaklığı içerisinde Türkiye’deki oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını yayınlama ve 360 derece pazarlama hizmeti sunuluyor. Bu yayın kanalları içinde çok büyük markalar olan Wechat, QQ, Baidu, TikTok, Toutiao, Huawei, VIVO ve Xiaomi’nin mağazaları bulunuyor. Geniş kitleye sahip mağazalar ile Gaming in Turkey ve INNOFUN oyunlarınızı aylık 50 milyon kullanan kişiyi kapsayan mağazalar ile buluşturacak.

Kolay entegre olanakları ile geliştiricilere Çin’de oyunlarını yayınlama ve reklamlarını yapma olanağı sunan INNOFUN, bununla beraber platforma müdahil olan geliştiricilere, sosyal paylaşım sitesi yönetimi, yerelleştirme, kullanıcı iletişimi, raporlama gibi birçok hizmet sunuyor. Bu hizmetler INNOFUN içerisinde ikiye ayrılarak kullanıcılara veriliyor. Ücretsiz paketi kullanan kullanıcılar, ödemelerini kendi para birimlerine göre her ay almaya devam edebiliyor. aynı zamanda oyunlara özel resmi bir internet sitesi, reklam planlaması, veri analizleri, doğru oyuncu kitlesine ulaşabilme, vergiler hakkındaki destekler ile hizmet veriliyor. Premium paketi kullanan kullanıcılar ise tüm bunlara ek olarak etkinlik organizasyonu, video içerik hazırlanması, yerelleştirme, müşteri servisi gibi birçok imkantan da faydalanabiliyor.

Hem mobil hem de tarayıcı oyunlara hizmet veren INNOFUN, odak noktası olarak geliştiricilerin oyunlarının ömrünü uzatmayı seçiyor. Birçok geliştiriciye oyunlarının nasıl pazarlanması gerektiğini gösterirken onlara Çin’de yeralan büyük bir hedef kitleye ulaşma şansı veriyor.

Oyununuz çok dilli versiyonu ile tüm dünyaya yayılsın

INNOFUN’ın geliştiricilere sağladığı en tesirli imkanlardan biri yerelleştirme hizmeti oluyor. Çin gibi nüfusu fazla olan bir ülkede oyunlara yerelleştirme hizmeti sunarak büyük bir kitleye yayılmasını sağlıyor. Geliştiriciler, zaman kaybetmeden oyunlarını bu hedef kitleye sunarak kısa zamanda tesirli bir geri dönüş alabiliyor. aynı zamanda INNOFUN, Böylece oyunların kalitesini büyük bir kitleye duyurarak onların büyük firmalar tarafından keşfedilmesini de sağlıyor.

Espor ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey ile yapılan anlaşma içerisinde, Türkiye’deki oyun geliştiriciler artık INNOFUN’a daha kolay bir biçimde ulaşabilecek. Tüm bu avantajlardan yararlanmak isteyen şirketler Gaming in Turkey ile iletişime geçerek, oyunlarını Çin’de piyasaya sürme şansı yakalayabilir.

İş birliği içerisinde daha fazla bilgi almak için Gaming in Turkey tarafından hazırlanan özel INNOFUN sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu