Öncelikle oyuna başlar başlamaz görevlere odaklanmaya çalışın.Görevleri yapmak zor değil.Görevleri yaparsanız oyunu da anlamış ve öğrenmiş olacaksınız.Ayrıca görevleri yaptıkça size güzel hediyelerde verilecektir.

Oyunun başlarında odaklanmanız yani geliştirmeniz gereken 2 şey bulunuyor.Bunlar “Farms” ve “Sawmills”.Bunlar sizlere kaynak sağlayan yerlerdir.Bir yandan buraları geliştirmek ve büyütmek size görevde tamamlatmış olur.Bu sayede kaynaklarınız hızlı bir şekilde gelişmeye başlayacaktır.

Askerlerinizi fazla kaynak toplamak için görevlendirmeye çalışın.Direkt olarak savaşmak size yarardan çok zarar verecektir.Yeteri kadar kaynağınız olduktan sonra diğer evlere ve düşmanlara saldırabilirsiniz.Gözleriniz her zaman haritada olsun.Haritada “Gather” yazılı yerler göreceksiniz.Bu, orada kaynak olduğunu göstermektedir.Buraları yağmalamaya çalışın.Bunları kaçırmayın.

Önemli : Birliklerinizi kaynak toplamaya uyuduğunuzda gönderin.Eğer size saldıran olursa, birlikleriniz kale de olmadığı için zarar görmeyecektir.

GoT Conquest Savaş Taktikleri

Game of Thrones Conquest başlangıç rehberi isimli yazımıza devam ediyoruz.Sırada savaşlar ile ilgili bilgilerimiz var.Bu tür oyunlara yeni katılanlara, oyun barış kalkanı vermektedir.Barış kalkanı sizi düşmanlardan koruyan bir şeydir.Yani barış kalkanı aktif olduğu sürece kimse size saldıramaz.Bu oyunda ise yeni başlayanlara 8 saatlik bir barış kalkanı verilmektedir.Ama ilerleyen zamanlarda görevler ile birlikte bu barış kalkanlarını kazanacak istediğiniz zaman kullanabileceksiniz.

Bir yere saldırmadan önce mutlaka orayı bir süre izleyin.Bu sayede o yer ile ilgili bir çok bilgi sahibi olacaksınız.Ne kadar güçlü olduğunu, ne kadar kaynağa sahip olduğunu göreceksiniz.Bu izcilik oyunda “Scouting” diye geçmektedir.Gözlem yaptıktan sonra saldırmaya karar verebilirsiniz.Kaynağı fazla olan ve sizden az da olsa zayıf birliklere saldırmaya çalışın.

Her zaman nadir birlikler yetiştirmeye de odaklanın.Bu sayede savunmanız baya bir artacaktır.Bu sayede çoğu kişi size saldırmaya cesaret edemeyecektir.Az insan gücü fazla nadir birlik her zaman savunma için iyi olacaktır.Bu yüzden yine söylediğimiz gibi kaynağınız bolsa nadir yani rare birlikler çıkarmaya çalışın.

Diğer Bilgiler

Evinizin bir puanı olacaktır.Zafer kazandıkça bu puan artacaktır.Eğer bu puanı artırmak istiyorsanız bol bol savaş yapı ve kazanmaya odaklanın.Sizden biraz düşük puana sahip düşmanlar ile savaşmak her zaman iyi olacaktır unutmayın.

Oyunda klan sistemi de bulunmaktadır.Bu yüzden bir klana birliğe katılın.Ama aktif olmasına dikkat edin.Yardımlaşmak çok önemlidir.Size yardımcı olanlara sizde yardımcı olun.Paylaşın ve birlikte güçlenin.

Oyunda bulunan paranızı da boşa harcamamaya özen gösterin.Paraları daha önemli şeyler için saklayın.Ayrıca birde hızlandırmalar olacaktır.Bunları bir işi tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Oyuna her gün girmeye çalışın.Bu sayede günlük verilen hediyeleri alabilirsiniz.Ayrıca 7 gün boyunca kesintisiz girerseniz 7. günde güzel bir de ödül oluyor unutmayın.

Harita da bulunan yapay zekaya sahip yaratıkları da öldürmeyi unutmayın.Bunlar size güzel kaynaklar sağlayacaktır.Yapmanız gerekenler bunlar.