İNCELEMELEROYUNLAR

En sevilen Rpg oyunları

En sevilen Rpg oyunları

RPG İngilizce bir kısaltma olup, açılımı role-playing game yani rol yapma oyunudur. Rol yapma oyunları, geniş ve ilginç bir hikaye altyapısına sahip oldukları için oyuncular tarafından çok sevilir. Yazımızda, rpg oyunlarını, birçoğunun seri halinde olması nedeniyle bir bütün olarak anlatacağız. Ayrıca konumuz çok geniş bir zaman dilimini kapsadığı için teknolojik yeniliklerin oyunlara çok ciddi bir etkisi olmuştur. Bu yüzden günümüz bazı oyuncuların eski oyunları oynamakta zorlanacağını söylemekte fayda var.

Fallout serisi

Fallout serisi, open world post apocalyptic (açık dünya kıyamet sonrası) bir oyundur ve rpg oyunlarını sevenler tarafından bir klasik olarak kabul edilmektedir. Oyun, Wasteland 1 oyunu örnek alınarak oluşturulmuştur ve en eski rpg oyunlarından biridir. Klasik seri ve yeni seri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Witcher serisi

Witcher serisi, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılan kitap serisinden uyarlanmıştır ve canavarların ve çeşitli ırkların olduğu ortaçağ fantazisi bir evrende, canavarları avlayan witcher Geralt’ın hikayesini anlatmaktadır. Oyunu yapan firmanın çalışanları, oyunu geliştirirken fallout serisinden etkilenmişlerdir.

Elder scroll serisi

Elder scroll serisi, bir ortaçağ fantezisi oyunudur ve serinin Skyrim oyunu, oyuncular tarafından en beğenilen oyun olmuştur.

Final Fantasy

Final Fantasy, günümüz Dünya’sında iblis avcısı Dante’nin maceralarını anlatan bir oyun serisidir ve en eski oyunlardan biridir. Serinin 15 oyunu bulunmaktadır.

Pokemon

Pokemon serisi, en çok satan oyun serilerinden biridir. Oyunun hikayesi, vahşi bir pokemon yakalamak ve başka bir karaktere meydan okuyarak onun pokemonunu yenip ele geçirmek şeklinde devam eder.

Bunların dışında en çok sevilen rpg oyunları; Dragon Quest, Monster Hunter, Diablo serisi, Baldur’s Gate, Star Wars: Knights of The Old Republic, Mad Max, Divinity Original Sin, Dark Souls ve Wasteland 2 olarak sıralayabiliriz. Ayrıca çıkması beklenen oyunlar arasında, Cyberpunk 2077 oyuncular tarafından heyecanla beklenmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu