E-SPORGENEL

EA Sports’tan Oyunlarda Irkçılığa Karşı Önlem

Dünyaca ünlü oyunları üreten ve geliştiren EA Sports oyun firması, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile, ırkçılığa karşı bir dizi önlem aldığını açıkladı. Spor oyunları konusunda uzmanlaşmış Electronic Arts firması, Fifa 20, UFC, NHL gibi oyunlara sahip. Online oyun konusunda da uzmanlaşmış olan firma, oyunlarında ırkçılık yapanlar için önlem aldığını duyurdu.
EA Sports, ırkçı, homofobik ve cinsiyetçi davranışlar sergileyip, bu tarzda hakaret içeren konuşmalar yapan kullanıcıları için, filtrelerini geliştirip, genişlettiklerini bildirdi.
Fifa 20 gibi severek oynanan oyunlar, online platformlar üzerinden oynandığında, bu tarzda ırkçılık veya cinsiyetçi söylemler olabiliyor. Özellikle spor oyunlarında ırkçılığa karşı adımlar atan firma, filtrelerindeki, diğer dillerin ve lehçelerin de argo kullanımlarını da takip edeceklerini duyurdu. Düzenli olarak filtrelerini gözden geçirip genişletecekler. Böylece ırkçılık yapan kullanıcılar, online oyunlar üzerinden tespit edilip, hesapları askıya alınabilecek. Firma bu konuda eskiye nazaran daha hızlı ve daha hassas davranacak.
Electronic Arts video oyunları, Konami firmasının oyunları ile beraber, dünyada en çok oynanan video spor oyunlardan.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu