E-SPORİNCELEMELER

DAMWON Gaming adını DWG KIA olarak değiştirdi

Ashley Kang dün bildirdiğine göre League of Legends dünya şampiyonu DAMWON Gaming, otomobil şirketi Kia Motors’u isim sponsoru olarak seçti.

2021’den itibaren, DAMWON Gaming resmi olarak “DWG KIA” olacak ve önümüzdeki LCK sezonu için yeni bir takım logosu ve forma tanıtacak.

Kang’a göre, bir DAMWON sözcüsü anlaşma hakkında şunları söyledi: “Uzun bir değerlendirme sürecinden sonra [DWG] ‘nin bir sponsorluk anlaşmasına vardığına sevindik. Yeni sponsorluk ortağımızın e-spor sponsorluğu yoluyla uluslararası hayranlara ulaşma konusunda zaten bir geçmişe sahip olması, DWG KIA hayranlarını heyecanla doldurmalıdır. “

Bu, KIA’nın franchise LoL yarışmasına yönelik ikinci baskısı olacak; şirket, 2019’dan beri “Kia Player of the Game”, “Kia Split MVP” ve “Kia Team of the Season” gibi aktiviteleri sergileyerek, Avrupa’nın en iyi LoL ligi olan LEC’in resmi otomotiv ortağıdır.

Kia Motors Kore İşletme Bölümü Başkanı Hyugho Kwon, “E-sporun küresel olarak yeniden canlandırılmasına katkıda bulunacak ve DAMWON Gaming ile isim sponsorluğu aracılığıyla taraftarlarla aktif bir şekilde iletişim kuracağız” dedi. “Özellikle, bu yeni ortaklık sayesinde genç ve dinamik Kia markasını dünyanın dört bir yanındaki e-spor hayranlarına tanıtmayı hedefliyoruz.”

DAMWON, turnuva favorilerinden biri olarak 2020 Dünya Şampiyonası’na geldi. Finalde Çin takımı Suning Gaming’i yenmeden önce yarı finalde G2 Esports’tan intikam aldılar. Esports Charts’a göre, Dünya Şampiyonası 2020 ortalama 1.113.702 eşzamanlı görüntüleme elde etti.

Esports Insider diyor ki: Dünyanın en büyük e-sporunda dünyanın en iyi takımı olmanın kesinlikle avantajları var. Kia, LEC, Fnatic ve Rogue ile yaptığı önceki LoL ile ilgili pazarlama kampanyalarının da kanıtladığı gibi, esporu ve oyunu daha genç insanlara erişim için bir yol olarak görüyor.

Bir e-spor podcast paketi olan ESI Network’ü dinleyin


Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu