Merhaba arkadaşlar . Sizinle CS:GO de 5 yıldır öğrendiğim bazı bilgileri paylaşmak istiyorum . Umarım bu bilgilerin rütbe atlamada ve oyun zevkinizi arttırmakta yararı olur.

Öneriler
1- Asla ısınmadan bir maça girmeyin . Rütbeniz ister Silver 1 isterse MGE olsun . Yataktan kalkıp rekabetçiye atlamanızın rütbenize zararı olabilir.
2-Arkadaşlar edinin. Tek başınıza maça girmek Rus trollerle yada sizi kicklemek isteyen toxic oyuncularla karşılaşmanıza sebep olabilir . En az 3 kişilik bir grup bulun ki oyunda size drop yapabilecek veya site i beraber tutacak birisi olsun
3-Rütbeleri önemsemeyin . Farkındayım söylemesi kolay olsada uygulaması zor . Fakat belirtmek isterim ki ben Silver 4 den gold nova master a sadece 2 günde yükseldim . Kısacası oyunun rütbe atlama sistemi oldukça hatalı.

4-Farklı silahlar kullanın . Hayatınızı AWP -M4A1 ikilisyle idame ettiremezsiniz . Famas , Galil hatta eco round tabancalarını deneyin ( TEC9 Five-seven etc.)
5-M4A1-A4 USP-P2000 arasında seçim yapın . Özellikle kendinize uygun olan pistolu bulmak pistol roundlarında yararlı olabilir .
6-Dust2 den başka haritalarda var lakin belirli bir seviyeye ulaşıncaya kadar Dust2 de oynamaya devam edin .Sonrasında Cobblestone Cache Nuke Inferno gibi haritalara geçebilirsiniz(geçmelisiniz 🙂 ).
7-Trilluxe Warowl gibi tutorial videosu yapan abileri izlemeyi unutmayın (açıkçası Warowl oldukça iyi işler yapıyor ) Oyun hakkında yeni şeyler öğrenmenizi kolaylaştıracaklardır.

8-Profesyonelleri izleyin . KennyS Jw Olofmeister gibi oyuncuların örnek alınabileceği birçok nokta var.
9-Training mapleri indirin . Gerek aim gerekse spray control konusunda yardımcı olacaklardır .
10-Tüm silahların spraylerini öğrenemeseniz bile en azından crosshair i aşağı doğru indirmeniz gerektiğini bilin .
11-Kendinize uygun sensivity ve crosshair i bulun
12-Sadece oynamak istediğinizde oynayın . 7li win streakteyim rütbe atlamama az kaldı diye girerseniz elinizdeki rütbedende olabilirsiniz .
13-Tap shooting ile sprayi nerede ve ne zaman yapmanız gerektiğini öğrenin . Longtan plant’e Spray yapmanın size pek bir yararı olmaz.

14-AWP almayı bırakın . Genellikle 2 AWP tüm mapler için yeterlidir.
15-Zırh almayı unutmayın . Yoksa mermi yediğiniz zaman aim alamazsınız
16-Takım arkadaşlarınıza bağırmayın veya morallerini bozacak bir şey yapmayın . Bir keresinde 14-7 maç kaybederken karşı takımda 3 kişinin düşmesi sayesinde comeback yapabilmiştik . Lakin bunun yerine birbirimize küfretseydik oyun çok daha uzun zaman önce biterdi
17-Counter strike bağımlılığınız değil hobiniz olsun . Skin alacağım diye tüm paranızı saymayın veya sabah 5 e kadar uyanık kalıp maç atmayın.
18-Pinginiz varsa oynamayın.
19- Güzel bir kulaklık sahibi olun.