CS:GOCS:GO PluginleriGENELOYUNLAR

CSGO Prefire Nasıl Atılır?

Counter-Strike: Global Offensive, rakibinizi alt etmek için zeka gerektiren bir oyun gibi görünebilir, ancak bazen tek yapmanız gereken iyi cross almak, ses kasmak ve biraz şans.

Hayranlar Counter-Strike’ı maçlarını izlediklerinde, öldürmelerin genelde heyecan verici düelloları ve etkileyici flick atışlarından ibaret olduğunu düşünüyorlar, ancak birçok öldürme “prefire” olarak bilinen bir taktikten geliyor. Prefire, bir oyuncunun daha rakibini hiç görmeden önce olacağını düşündüğü yere ateş etme eylemidir ve oyun içinde bazı kolay öldürmelere yol açabilir.

Prefire Öğrenmek Oldukça Kolaydır

Mirage’daki T rampası, ön antrenmanlar için mükemmel bir örnek. Birçok CT oyuncusu genellikle CT spawn’a doğru giden yoldaki sandığın arkasına saklanarak bilet gişesinin yakınında oynar. Eğer rushlayan bir oyuncu açıyı gözetliyorsa ve kimsenin gerçekten orada olup olmadığını görmek yerine hemen ateş ediyorsa, CT’nin pusucusunu hayal kırıklığına uğratacak bir öldürme yapabilirler. Karmaşık bir teknik gibi görünse de, aslında CSGO’da öğrenmesi en kolay şeylerden biri olabilir.

Prefire, anlaşılması ve ustalaşması kolay bir beceridir, ancak pratik gerektirir. Neyse ki, CSGO’nun haritalarının tasarlanma şekli çok daha kolay . Mirage’ı örnek olarak kullanarak, harita dokuları ve nesnelerin hepsi kafadan görünümlerin sıralanması için yapılır. Aşağıda göründüğü gibi bomba alanına bir çizgi çeker ve rakip takım oyuncularının muhtemel yerlerini pratikle ezberlerseniz prefire bitti demektir. Gördüğünüz gibi Mirage haritası prefire alıştırmaları için biçilmiş kaftan!

Haritaya yerleştirilen bu küçük şeyler tesadüf değildir. İyi seviyedeki tasarımcılar, oyuncuların atışları hizalamasına yardımcı olmak için onları tasarlar ve oyuna ayrı bir hava katarlar. Bunları oyuna katmak, oyuncuların crosshairlerini nerede tutmaları gerektiğini öğrenmeleri için harika bir yoludur. Sonunda, refleks haline gelen bir beceri, ancak CSGO’ya yeni başlayan oyuncular, her haritanın kendilerine verdiği ipuçlarını özel olarak not etmelidir.

Inferno başka bir örnek.

Inferno Banana’da Bu İyi Tasarımlar Arasında

Banana’ya bazen, (özellikle de CT ilerideyse) girmek zordur. Bununla birlikte, oyuncular Banana’yı keserken hangi pozisyonda olurlarsa olsunlar tüm rakip takımın kafalarının nasıl sıralandığına özellikle dikkat etmelidir.

Bombal alanlarına saldırmak CSGO’nun ana saldırı hedefi olduğundan, bir savunma ekibinin (CT) kullanabileceği en iyi taktik akıllı konumlanmaktır. Ancak, hücum eden bir oyuncunun iyi bir Prefire’ı, savunan takımın emeklerini boşa çıkarabilir ve saldırganlara (T) avantaj sağlayabilir. İstatistiksel olarak, profesyonel takımlar ilk öldürdüklerinde tüm oyundaki turların yaklaşık %70’ini kazanırlar. Sıradan oyuncuların profesyonel olmasa da,  bu oyunda daha iyi olmasına yarar. CSGO’nun prefire tekniği ile oraya ulaşmak en iyi ve en güvenilir yollarından biridir.

CSGO’da yeni misiniz? Crosshair iyileştirmek ve nasıl tercih edileceğini öğrenmek inanılmaz derecede önemlidir, Bu nedenle yeni başlayanlar , temel bilgileri öğrenmelerine yardımcı olmak için crosshair hakkındaki yeni çıkacak yazımız için beklemede kalın. Sevgiler. İyi oyunlar.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu