Yeni başlayan oyuncular için RIFLE taktikleri :

Bugün yazımızda ne kadar rifle kontrolünü anlatmak istesekde ak-47 silahı da bunlardan birisi ayrıca kendisi en güçlü ve en zor kullanılan tüfeklerden birisi bu yüzden ağırlığımızı ak-47 den yana vereceğiz fakat çoğu tüfekte de bu anlattıklarımız geçerlidir.

AK-47, mermisi en çok seken silahlardan birisidir. Profesyonel oyuncular bile zaman zaman kontrolü elden kaçırabiliyor. Heyecanlanıp kesinlike koşarak, yürüyerek yada zıplayarak ateş etmeyin !!!

Sürekli sabit durmaktan ve aşırı yavaş hareketlerden sakının bu sizi kolay bir hedef haline getirir. (Ee koşmak yok zıplamak yok yavaş hareket etmek yok biz napacağız ?)

DUR-VUR Taktiği: gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde durmak diyebiliriz. Oyun motorunun sizi duruyor gibi algılamasını sağlamalısınız.Örneğin D tuşuna basarak sağa giderken bir anda A tuşuna basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır ve mermileriniz tam da sıktığınız yere gidecektir. Evet çok kolay olmayabilir ama buna alışır ve çok antreman yaparsanız çok daha fazla düşman öldüreceksiniz

Düşmanla aranızda mesafe uzaksa ve sprey kontrolünüz henüz gelişmemişse kafaya aim alarak 2-4 kere ateş edip sağa veya sola hareket edip durup tekrar kafaya aim alıp 2-4 kere ateş ederseniz hem düşmanın sizi vurması zorlaşacak hem de ara vererek ateş ettiğiniz için daha iyi aim(nişan) alıp düşmanı kafasından vurmanız kolaylaşacaktır.

Seri gözetleme (Shoulder/Jiggle Peek) : Deneyimli oyuncuların artık standardı olan bu ölümcül taktik düşmanın yerini, kullandığı silahı ve gitmek istediğiniz yerde kaç kişinin olduğunu kolayca ve güvenli şekilde öğrenmenizi sağlıyor. Eğer başarılı bi şekilde yapabilirseniz düşmanlarınızdan her zaman bir adım önde olacaksınız.