CS:GO Mirage Rehberi

Dust2’nin ardından Mirage rehberi ile sizlere mirage haritasının yer isimlerini ve hangi tarafın nerelerde daha avantajlı olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Mirage, Dust2’nin ardından en çok oynanan harita konumunda.

Mirage Yer İsimleri :

CS:GO takım oyununa dayalı bir oyun olduğu için takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız çok önemli. Bu iletişim halinde takım arkadaşlarınıza bilgi vereceğiniz zaman haritadaki yerlerin isimlerini bilmeniz ve ona göre bilgiler vermeniz gerekiyor. İşte tam bu noktada haritalardaki yerlerin isimlerini bilmeniz oldukça önemli.

Mirage haritasında eşitlik konusunda tam bir eşitlik yok. İyi Terörist tarafında oynayan takımların avantajlı olduğu bir map Mirage. Bunun ana etkeni A ve B bölgesine girişte Sis veya flashları kullanabilecek alanın oldukça geniş ve etkin olması. Birçok noktayı kolaylıkla bombalar aracılığıyla kontrol altına alabiliyor Terörist takımı o sebeple Mirage haritasında Terörist oldukça avantajlı.

Bölgeler

1.Mid Bölgesi

Mid Bölgesi dediğimiz bölümde Ct ekibinin bir avantajı bulunuyor çünkü daha erken çıkabiliyor. Çıktığı yerin ismi Window Ct’nin ve Terörist takımı gelmeden aim koyma avantajına sahip. Fakat yukarıda da dediğim gibi kolay bir sis taktiğiyle rahatlıkla Window kapatılıp Mid bölgesine çıkılabilir. Ayrıca Mid bölgesine Ct takımının bakabileceği birçok nokta var. Connector ve Cat bölgesindende Ct takımı Mid bölgesini kontrol edebilir.

2. B Kitchen ve Apartmens

Dust2’nin B bölgesinin aksine Mirage haritasındaki B bölgesine giriş daha rahat. Yine tek bir koridordan çıkıyor olsa da yani B bölgesindeki Tünel girişi gibi olsa da Apartmens yinede Dust2 haritasından daha rahat. Çünkü dediğimiz gibi sis ve flash oyunları daha kolay. B bölgesindeki Kitchen ise Ct takımının bazı durumlarda avantajlı bazı durumlarda avantajsız olduğu bir bölüm. Eğer Ct takımı iyi bir yerleşim düzenine sahipse B bölgesinde A bölgesine nazaran daha avantajlı haldeler. Fakat Cat bölgesinin hakimiyetini kaptırmamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü olası bi Cat bölgesi girişinde Ct takımı çok ters ayakta yakalanabilir.

3. T Ramp ve Palace

Mirage bölgesinin A bölgesinin en önemli 2 yerini oluşturan T Ramp ve Palace Terör takımının A bölgesine girişi. İyi bir Terörist takımı iyi bir kordine ile A bölgesinin hemen hemen Ct için avantaj sağlayacak her bölgesini sis ile kapatabilir. Bu bakımdan A bölgesi iyi bir Terörist girişine gayet açık bir bölge. T Ramp Bölgesini kontrol altına almak Ct takımı için oldukça kolay fakat burada karşılıklı iyi oyunlar önemli tabi ki. Palace bölgesi ise oldukça kolay bir görüş açısından tutulabilen ama olur olmadık yerde beklenmedik hamlelere söz konusu bölge.