CS:GO İnferno Rehberi

Mirage’in ardından Inferno rehberi ile sizlere Inferno haritasının yer isimlerini ve hangi tarafın nerelerde daha avantajlı olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Inferno yılların değer kaybettiremediği atalarımızdan bize yadigar benimde en sevdiğim haritalardan biri olan yüce bir harita.

CS GO Inferno Rehberi ve Yer İsimleri

CS:GO takım oyununa dayalı bir oyun olduğu için takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız çok önemli. Bu iletişim halinde takım arkadaşlarınıza bilgi vereceğiniz zaman haritadaki yerlerin isimlerini bilmeniz ve ona göre bilgiler vermeniz gerekiyor. İşte tam bu noktada haritalardaki yerlerin isimlerini bilmeniz oldukça önemli.

Inferno haritasında da eşitlik konusunda tam bir eşitsizlik olmamakla beraber Terörist takımının birazda olsa avantajı daha fazla. Daha öncedende belirttiğimiz gibi Terörist takımını iyi oyayan takımlar yani sis ve flash oyunlarını iyi organize eden takımlar çoğu haritada büyük oranda avantajlı. Inferno Terörist takımı açısından oldukça avantajlı.

Infernonun bir diğer güzelliği haritanın rotasyon açısından oldukça elverişli ve hızlı olması bu bakımdan oyun seyri açısından büyük bir güzellik oluşturuyor.

CS GO Inferno Rehberi: Bölgeler

1.Mid Bölgesi

Mid bölgesi Inferno haritasında Terör takımının daha avantajlı olduğu bölgedir. Avantajının sebebi ise daha hızlı Mid savaşına çıkmasıdır. Terör mid bölgesine Ct takımından önce çıktığı için aim ve posizyon avantajı vardır. AWP savaşındada Terör takımı daha önce çıktığı için daha önce aim koyma avantajına sahip. Inferno mid bölgesi birçok yeri birbirine bağladığından Terörist takımı için büyük bir dolaşma serbestisini sağlıyor. Fakat Mid bölgesinden ve Apartments bölgesinden gelecek Ct takımına dikkat edilmesi gerekiyor.

2.A Bölgesi

A bölgesi için Terör takımının öncelikle Mid kontrolü ve Close bölgesini ele geçirmesi gerekiyor çünkü Cubby ve Patio bölgesinden kesen Ct takımı Terör takımının tek giriş bölgesi olarak Balcony bırakabilir ki Balcony ise tutulması gayet kolay bir bölge. O yüzden Terör takımının çok iyi bir şekilde kordine halinde alarak gitmesi gerekiyor. Yoksa Ct takımı sıkıntı çıkartacaktır. Close bölgesini ele geçirirken ayrıca Arch bölgesi tehlikeside bulunmakta Ct için ama Terör takımının Arch bölgesine geçmesi oldukça zor. O sebeple A bölgesine girmek isteyen Terörist takımının Close bölgesine çok iyi bir şekilde kesin çıkması gerekiyor. Aksi takdir de A bölgesi çok zor bir bölge.

3.B Bölgesi

B Bölgesi için Terör takımının gireceği tek yer Banana üzerinden.  B Truckbölgesinden gelmesi çok muhtemel olmayan Terör takımımın girebileceği tek yer olan Banana da Ct takımı avantajları var. Fakat Komple açık bir bölge olan B bölgesine çeşitli sis taktikleri ve flash oyunlarıyla girmek çok muhtemel. Fakat B Bölgesine girilmesi oldukça farklı açılardan Ct takımı tutacaktır. Fakat dediğimiz gibi sis taktiklerini ve molotof taktiklerini iyi öğrendiğinizde rakiplerinizi ters köşe yapabileceksiniz. Ct takımı ise farklı açılardan tuttuğu sürece oldukça avantajlı konuma geçecektir.