CS:GO Hızlı Seviye (Level) Atlama Rehberi

CS: GO isimli oyunumuzu biraz boşladığımızın farkındayım.Bu yüzden bu oyun ile ilgili konulara kaldığımız yerden devam etmeye karar verdik.Oyuncularımız için elimizden geldiği kadarı ile faydalı konular açmaya özen gösteriyoruz.Sizlerde umarım bu konuları beğenerek okuyorsunuzdur.Neyse daha fazla uzatmayalım ve CS GO hızlı seviye atlama rehberi isimli konumuza başlayabiliriz.

CS GO Hızlı Seviye (Level) Atlama Rehberi

cs go hizli seviye atlama yollari

Bu konumuzda oyun içinde nasıl hızlı seviye atlayacağınızı detatlı bir şekilde öğreneceksiniz.Hızlı XP almak için ne gibi yollar var hangi modlar var bunları öğreneceksiniz.Özellikle oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız bir süre oyuna yabancı kalabiliyor.Bu konumuz onlara da rehber niteliğinde olacaktır.Çünkü rekabetçi oyuna girmek için belli bir seviyeye ulaşmamız gerekiyor.Kısacası ister yeni bir oyuncu olun isterseniz usta bir oyuncu olun,bu konu herkesin işine yarayacak bir konu olacak.Artık başlayabiliriz.

CS GO Seviye (Level) Sistemi

CS GO isimli oyunumuzda iki adet seviye sistemi bulunmaktadır.Bir tanesi rekabetçi rütbesi dediğimiz sistem diğeri ise oyun içinde ki genel seviyemiz.Rekabetçi seviyemizin belli olması için,10 adet rekabetçi maç tamamlamamız gerekiyor.Diğer genel seviyemiz için ise oyun oynamamız yeterli olmaktadır.Seviyemiz 0’dan başlıyor ve 40’a kadar devam ediyor.40 sonuncu seviyemiz oluyor.

Bir modu ve maçı tamamladığımız zaman bize XP verilmektedir.Bu XP’ler ile de seviyemiz artmaktadır.Bunlara tecrübe puanları da diyebiliyoruz.Bu XP’leri sadece normal modlarda kazanbiliyoruz.Rekabetçide kazanamıyoruz.Bu oyunda XP bonusu diyede bir sistem bulunmaktadır.Her hafta bu bonus bizlere verilmektedir.Bu bonuslar alındığında normal XP kazanma seviyesine geri dönmekteyiz.Aslında bu oyuncuların oyuna sık sık girilmesi için yapılmış bir sistemdir.

XP Neden Önemli?

Oyunda belli bir seviyeye ulaşmak önemli.Neden derseniz rekbetçi maç oynamak için 6.000 XP almanız gerekmektedir.Yani Özel Seviyede 2 olmanız gerekmektedir.Sonra Prime eşleşmesi içinde 21 seviye olmamız gerekmektedir.Buda yaklaşık 101.000 XP yapmaktadır.Ayrıca her 40. seviyede o yıla özel servis madalyası kazanırsınız.Bu her yıl tekrarlanmaktadır.Şimdi modlara geçebiliriz.

CS GO En iyi Seviye Atlatan Oyun Modları

Deathmatch : Bir haritada topla 16 kişi ve 2 ayrı takım olarak mücadele verirsiniz.Burada kazanacağınız XP skor x 0.2 şeklinde hesaplanmaktadır.Burada yapmanız gereken tek şey adam öldürmek.Ayrıca bonus silahları da kullanırsanız 2 kat puan almış olursunuz.

Casual Mod : Burada toplam XP Skor x 4.0 ile hesaplanmaktadır.Bu mod bir nevi rekabetçi gibidir fakat daha serbesttir.Örneğin takım arkadaşın hasar almaz ve ağır bir mücadele vermenize gerek kalmaz.Normal bir haritada 5-5 toplam 10 kişi mücadele verirsiniz.

Rekabetçi : Özel seviyede 2’ye ulaşırsanız artık rekabetçi maçlara katılabilirsiniz.Rekabetçi maçta ise XP şu şekilde hesaplanmaktadır.Kazanılan Toplam Raunt Sayısı x 30 şeklinde hesaplanır.Oyunda ki en uzun oyun modudur.Bldiğiniz en önemli oyun modu budur.

Wingman : Bu modda ise toplam 4 kişi bulunmaktadır.2’li bir şekilde ayrılırlar ve mücadele verirler.Bu modda ki haritalar küçük olmaktadır ve sadece bir tane bomba alanı bulunmaktadır.

Arms Race : Bu modda kazandığımız XP şu şekilde hesaplanmaktadır.Skor x 1.5 şeklinde hesaplanır.Bu modda pek fazla XP kazanmayacağınızı düşünebilirsiniz fakat oyun hızlı ilerlediği için gayet uygundur.

Demolition : Bu modda ise kazandığımız XP şu şekilde hesaplanacaktır.Toplam Skor x 3.0 bize kazandığımız XP miktarını verecektir.Oyunda ki en popüler modlardan biridir.Burada silahlarımızı düşman öldürerek geliştirebilirsiniz.

CS GO hızlı seviye level atlama rehberi isimli konumuz bu kadar dostlar.Tek yapmanız gereken oyunu bol bol oynamak modlar arasında gezinmek ve haftalık verilen bonus puanları toplamaktır.Bu şekilde hızlı bir şekilde seviye atlayabilirsiniz.Bir şey sormak isterseniz yorum yaparak sorabilirsiniz.Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.Başka konularda görüşmek dileği ile.