porno

CS:GOCS:GO PluginleriGENELOYUNLAR

CSGO, Hileciler İçin Aldığı Yeni Önlem

Resmi CSGO Twitter hesabından bir tweet ve beraberindeki blog yazısı , Valve’in artık hile ile daha iyi mücadele etmek için üçüncü taraf yazılımların oyunla etkileşim kurmasını kısıtlayacağını açıkladı.

Kısa blog yazısı, Valve’in artık birçok üçüncü taraf uygulamasının CSGO ile birlikte çalışmasını  engelleyeceğini açıkladı , ancak engellenecek tam yazılım türlerinden bahsetmeyi reddetti. Güncelleme şu anda CSGO’nun beta sürümünde gerçekleşiyor. Geliştiriciler, kullanıcılar seçeneği devre dışı bırakabilirken, adlandırılmamış programları engellememeyi seçen oyuncuların güven faktörlerinin düşürüleceğini söylüyor.

CSGO’nun “güven faktörü”, Valve’ın şüpheli dolandırıcıları kökten uzaklaştırmak için kullandığı bir gösterge. Hiç kimse, Valve’in bir oyuncunun güven faktörünü nasıl hesapladığını tam olarak bilmiyor, ancak geliştirici, hesap yaşının, kullanıcılara karşı raporların ve oyun süresinin bir kombinasyonuna dayandığını açıkladı. Örneğin, düşük sıradaki arkadaşlarıyla oynamak için yeni bir Steam hesabı oluşturan deneyimli bir oyuncu muhtemelen düşük bir güven faktörüne sahip olacaktır. Düşük güven faktörü bazılarının “shadow ban” olarak adlandırılır, yani düşük güvene sahip hesaplar yalnızca diğer düşük güvene sahip hesaplarla eşleştirilir.

CSGO’nun hile güncellemesini yapmayan oyuncular daha kötü eşleştirmeye sahip olacak

Güven faktörünün, CSGO’nun Gold Nova I ve daha üst sıralarda yer alan oyuncuların, oyuncuların diğer kullanıcıları banlamak için bildirdiği maçların özetlerini gözden geçirebileceği “Overwatch” programından da etkilendiğine inanılmaktadır. Daha sonra, söz konusu oyuncunun herhangi bir avantaj için hileler kullanıp kullanmadığına karar verebilirler. Counter-Strike’ın güven faktörü de ”briefing’den” etkilenir, yani takım arkadaşlarını bilerek engelleyerek veya kasıtlı takım hasarı yaparak kasıtlı olarak başkalarının maçını bozan kullanıcıların muhtemelen daha düşük güven puanları olması gerekir.

CSGO’nun yeni hile güncellemesi, Riot Games’in Vanguard adlı sağlam ve bazen tartışmalı bir anti hile sistemine sahip olan, birinci şahıs nişancı Valorant’ın yayınlanmasından bir aydan daha kısa bir süre sonra gelecek. Vanguard root (kök) sistem erişimine sahiptir, yani oyunun çalışmadığı zamanlarda bile Valorant ile etkileşime giren herhangi bir şey için oyuncuların sistemleri izlenir ve analiz edilir. Vanguard şu ana kadar etkili oldu ve oyunun beta aşamasında binlerce hileciyi yasakladı .

2020 Counter-Strike için rekor bir yıl olmasına rağmen , oyunun oyuncu sayısı Valorant’ın piyasaya sürülmesiyle birazcık düştü. Daha da kötüsü, birçok profesyonel Counter-Strike oyuncusu yeni trend için yarışmaya karar verip gemiye atladı.

Valorant’daki hile sorunu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Oyuncular, 2012’de piyasaya sürüldüğünden beri CSGO’da hile yapmaktan ve yapanlardan şikayetçiydi, ancak Valve’ın VAC olarak bilinen hile karşıtı sisteminde sekiz yıldan bu yana yalnızca birkaç genel güncelleme yapıldı. Siz de CSGO’nun yeni güncellemesini test etmek istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyerek CSGO’nun beta sürümünü seçerek güncellemeyi deneyebilirsiniz..

  1. Steam’i açın ve Counter-Strike Global Offensive’e sağ tıklayın
  2. “Özellikler” e tıklayın
  3. “Özellikler” penceresinde “Betalar” sekmesini seçin.
  4. “Dahil giriş yapmak istediğiniz beta’yı seçin” ve altında çıkan listelerden şunu seçin:
    • 1.37.6.0-rc1 –

Steam, bu ayardan sonra CSGO’nun yeni beta sürümünü indirecek ve kendi maçlarınızı oynadığınızda Valve’in yeni kısıtlamalarının ne kadar iyi çalıştığını görebileceksiniz.

Valve’in, programların şimdiye kadar CSGO çalıştıran dosyalarla etkileşimini engellememiş olması oldukça şaşırtıcı, ancak Valorant’ın piyasaya sürülmesi CSGO geliştiricilerinin bir nevi uyanmalarına sebep olmuş gibi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı