CS:GO Haritaları Nelerdir?

CS GO Nedir?
Counter Strike : Global Offensive yapımı ve dağıtımı Valve Corporation tarafından üstlenilen, serisinin en gözdesi olan bir FPS oyunu. Oyunun çıkış tarihi 21.08.2012 (21 ağustos 2012) olmakla birlikte, oyun “Windows”, “OS X”, “Sony Playstation 3”, “Xbox 360”, “Linux” platformları tarafından destekleniyor. “Çok Oyunculu”, “Tek Oyunculu” ve yeni gelen güncelleme ile birlikte “Danger Zone” moduna da kavuşan oyun şu an için 3 oyun biçimine sahip. Söylemeden geçmeyeyim, oyuna gelen yeni “DangerZone” güncellemesi ile birlikte oyun ücretsiz oldu. Detayları konunun sonunda bıraktığım DangerZone konumdan okuyabilirsiniz.

CS GO’nun En Sevilen Haritası
Bazı kaynaklarda belirtilen istatistiklere göre, oyunun en sevilen ve en çok oynanılan haritası, serinin bundan önceki oyunlarında da bulunan “de_dust ve de_dust2” haritalarıdır. Taraf tutar gibi olmasın, benim de en sevdiğim harita bu .d

CS GO Haritaları
Counter Strike Global Offensive’den de, en sevilen haritasından da konuştuk. Şimdi sıra geldi oyun içerisindeki haritalara. 
Oyun içerisinde default (varsayılan) olarak 14 adet harita vardır. Bu haritalar aşağıdaki gibidir :

Haritaları da sıraladığımıza göre, artık bu haritalardan bahsetmeye başlayabiliriz. Bahsetme kısmında kendi bilgim olan haritalardan bahsedeceğim. Umarım beğenirsiniz.

AZTEC
AZTEC her zaman popüler bir CS GO haritası olmuştur. Zaman zaman bazı görsel değişiklikler ve ya küçük yerleşim farklılıkları haricinde pek bir değişim yaşamamıştır.

DUST ve DUST2
DUST, DUST2’den daha daha eski bir haritadır. Bu haritalar şu an itibari ile hala “zirveyi” ellerinde tutmaktadırlar. İçerisinde bulunan alt geçit “Anti_Teröristlerin”, AWP için en uygun yer olan SUICIDE kısmının önü ise “Teröristlerin” doğma yeridir. Anti_Teröristlerin doğma kısmında (alt geçit) bulunan kutular birçok kişinin pusuya yatmasına olanak sağlıyor. Bu kısımlarda dikkatli olmanız gerekmektedir.

NUKE
Bu harita bir atom elektrik santralinde geçmektedir ve tarih içerisinde bazı görsel değişiklikler haricinde büyük bir değişim yaşamamıştır. Oyuncuların oynarken çok keyif aldığı, saklanacak birçok kısımın olduğu bir harita. Bu harita şu an pek popüler olmasa da, çıktığı ilk zamanda piyasayı gerçekten yakalamıştı.

ITALY
Italy haritası dönemin ve şu anın en ünlü rehine kurtarma görev haritasıdır. Tarihte grafik yenilenmelerine ve tavukların ses çıkarmaları güncellemelerine tanık olmuştur.

OFFICE
CS: Source oyununun oyuncuları tarafından çok beğenilen, karlı ortama sahip olan bu harita CS GO’da karşımıza bazı grafik yenilenmeleriyle sunuldu. Bu harita da bazı haritalar gibi rehine kurtarma görevlerinde kullanılıyor.

2j2g9d3-300x169.jpg
Cs_assault-csgo-el-1-300x188.png
csgo_cs_office-300x149.png
csgo_de_aztec-300x168.jpg
csgo_de_dust2-300x148.png
csgo_de_dust-300x168.jpg
Csgo-de-overpass-300x169.png
csgo-official-de-mirage-map-3-300x200.jpg
De-cbble-csgo-courtyard-300x188.png
maxresdefault-1-300x169.jpg
maxresdefault-2-300x169.jpg