Bütün CS oyunlarında Flaş bombası mevcuttur ve patladığında etrafa parlak bir ışık yayarak patlamayı gören bütün oyuncuları geçici olarak en fazla 5 saniyeliğine kör eder.

Counter-Strike: Source ‘dan sonra flaş bombası patlamayla beraber sağır edici bir ses de yaymaya başlamıştır. Counter-Strike: Global Offensive ‘de flaş bombasının patladığını görmeyip de çok yakınından geçen oyuncular ve flaş bombasının patladığını çok uzaktan gören oyuncular çok kısa süreliğine kör ve sağır olmaktadır. Ayrıca sis bombasının içine atılmış bir flaş da işlev göstermektedir.

CS:GO ‘nun 23 Ekim 2013 güncellemesiyle kör olan oyunculara gözlerini kollarıyla kapatma hareketleri eklendi. Bu özellik oyuncunun silah kullanmasını kısıtlamamaktadır. Ayrıca GOTV’de bir maç izlerken üzeri çarpıyla kaplı bir göz simgesiyle “KÖR OLDU” yazısı çıkmaktadır. Körlük izleyen oyuncuyu etkilemez.

Counter-Strike ‘ta flaş bombası elde tutulurken oyuncunun hareket hızı 250 birim/saniyedir, yani hız kaybı yaşanmaz. Ama Source ve GO ‘da hareket hızı 245 birim/saniyeye düşer.

Global Offensive ‘in PC sürümünde bütün bombalar üç farklı uzaklığa atılabilir. Ana ateş tuşunu kullanmak uzun mesafede atar, ikincil ateş tuşu bombayı yere bırakır ve iki tuşa aynı anda basmak orta mesafede atar. İki fare tuşuna art arda hızlıca basmak bu üç uzaklıktan farklı sonsuz uzaklık kombinasyonları yaratır.