Küresel sağlık durumu ile ilgili günlük gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve mümkün olduğunca sizlerle, taraftarlarla şeffaf olmak isteniyor.
COVID-19 ile ilgili mevcut haberler ışığında, ESL Pro League Sezon 11’in normal sezon maçlarını çevrimiçi oynanmasına karar verildi ve finalleri 1STBANK CENTER, Denver’da ve Avrupa’da izleyici olmayan bir stüdyoda verilmesi planlanıyor.
Bu karar, başlangıçta planlanmış stüdyo konumumuzun ülkesi olan Malta’nın bugün itibariyle çok çeşitli seyahat kısıtlamaları ve karantina düzenlemeleri başlatması nedeniyle büyük ölçüde desteklenmiş oldu. COVID-19 dinamiklerini içermeye yönelik tüm önlemleri mümkün olduğunca destekliyoruz. Bu seyahat kısıtlamaları, çok sayıda personelin ve ekiplerin çoğunluğunun planlanan sezon konumuna gitmesini imkansız hale getirdi.
Bu nedenle, yüzlerce oyuncunun, antrenörün, takım üyesinin ve ESL personelinin birkaç hafta boyunca tek bir yerde olması yerine, takımlar ve oyuncular maçlarını evden, takım evlerinden veya Avrupa’daki uygun önyükleme kampı yerlerinde ve maçlarını özel çevrimiçi sunucularda oynayacak.
Takımların büyük çoğunluğu biz konuşurken zaten Avrupa’da. Tüm takımlar ve CSPPA son derece destekleyici olmuştur ve takımlar tesislerini ve eğitim kampı yerlerini diğer ülkelerden gelen oyunculara sunmaktadır ve en güvenli ortamı sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar.