Bugün sizlerle CS:GO oyununda birçoğumuzun ilgisini çeken ancak herkesin kullanmayı beceremediği bir silah olan AWP silahını nasıl daha iyi kullanabiliriz bunu anlatacağız.

Öncelikle yaptığımız şey bir oyun oynamak da olsa hepimizin bildiği gibi bir şeyi iyi yapmak çalışarak olur yani bu makaleyi okuduktan sonra usta bir AWP oyuncusu olmayacaksınız.

Okuduğunuz şeyleri uygulayarak ve vereceğimiz bazı ayarları yaparak kendinizi hızlı ve güzel bir şekilde geliştirebilir ve takımınızın AWP’er rolünü üstlenebilirsiniz.

Öncelikle boş vakitlerinizde sıkılmadan pratik yapmalısınız bunu bazı topluluk sunucuları ile deneyebilirsiniz fakat uzun yılların verdiği tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki sizin için en iyi pratik yolu ölüm maçı sunucuları olacaktır.Kafanıza yediğiniz mermilere aldırmaksızın vakit geçirecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

Bir profesyonel olarak size tavsiyem günlük 200 skor almanız(Bir çok profesyonel AWP oyuncusunun programı da böyle).

Tabi her şey pratikle de olmuyor kendinize uygun bir hassasiyet ve görüntü ayarınız olması lazım bu ayarları deneyerek en rahat olduğunuz ayarı bulabilirsiniz.

“Yav kardeşim ben bu ayarları yaptım ama hala beceremiyorum şimdi ne olacak?!” dediğinizi duyar gibiyim.

Bu ayarların ardından kendi rahatınıza özel bir ‘SCOPE SENSITIVITY’ ve ‘SCOPE THICKNESS’ ayarı yapmalısınız.

Her şeyi ayarladıktan sonra yukarıda da belirttiğim gibi bir ölüm maçı sunucusuna girip oynamaya başlayabilirsiniz.

Gün geçtikçe 200 kişiyi öldürmek daha da kolaylaşacak ve AWP mekaniklerinizin zamanla geliştiğini hissedeceksiniz.