CS:GO AK47 Kullanım Rehberi

AK-47 Ateş Etme Teknikleri

TEK TIK (uzun mesafe)

Kafaya nişan almayı deneyin ve sadece bir kez ateş edin. Crosshair’ınızın sıfırlanmasını bekledikten sonra olabilecek en çabuk şekilde bu işlemi tekrarlayın. Bu atış şekli sprey yapmakta zorlanan oyuncular için oldukça kullanışlı olduğu gibi, ortalama üstü de bir isabet yeteneği gerektirmektedir. Duvarda belirlediğiniz bir noktaya sürekli atış yaparak bu konuda ustalaşabilirsiniz. Bazı oyuncular bu tekniği yalnızca AK-47 ile kullanırlar. Çünkü AK-47 her şart altında kafadan isabette direkt öldürmekte.

TARA VE BIRAK (orta mesafe)

Bu tekniği uygulamak için kafaya nişan almayı deneyerek 2-4 arası mermi atıp duruyoruz. AK-47’nin kendisinden gelen özelliğinden ötürü attığınız ilk 2 atış tam nişan aldığınız noktaya gidecektir. Fakat ardından bir tepme efekti devreye gireceğinden mermileriniz yukarı doğru kaymaya başlayacak. Bu yüzden ilk iki mermiyi attıktan sonra hedefinizi rakibin göğsüne doğru tutarak son iki mermiyi o bölgeye atmayı denemelisiniz. Bu taktiği bir duvara ateş ederek çalışabilirsiniz. Eğer dinamik bir crosshair kullanmıyorsanız (artık pek popüler değil), silahın tepme etkisinin geçtiği anlamak için silahı tutuş pozisyonunuza bakın. Silah varsayılan şekline döndüğünde geri tepme efekti de geçmiş demektir. Bu atış tekniği, orta mesafeli çatışmalarda oldukça etkilidir.

SPREY (kısa mesafe)

Kısa mesafeli çatışmalara girdiyseniz ve karşınızda birden fazla rakip varsa, sprey oldukça doğru bir tercih olacaktır. Sprey yaparken kafadan vuruş gerçekleştirmek biraz daha zor olsa da, rakiplerinizi çok kısa süre içinde öldüreceksiniz. Sprey yaparken geri tepme etkileri devreye gireceğinden, ilk bir kaç kurşunu sıktıktan sonra hedeflediğiniz bölge aşağıya doğru inmeli. Böylece yukarıya doğru seken mermilerin rakibinizin başına isabet etme ihtimali artar. Sprey yaparken farenizle izleyeceğiniz yolu aşağıda görebilirsiniz.

Özellikler

AK-47 Özellikleri
Fiyat$2700
Şarjör Kapasitesi30/90
Ateş Etme ModuOtomatik
Atış Hızı600 RPM
TakımTeröristler
Şarjör Değiştirme Süresi2,5 saniye
Yürüyüş Hızı215
Öldürme Ödülü$300 (Rekabetçi)
$150 (Basit Eğlence)
Hasar36
Zırh Delme77.5%
Delme Gücü200
Satın Alma TuşlarıB-4-2