CS:GOE-SPOR

CS: GO Pro KRIMZ, VAC Yasağı Aldı

İki kez CS: GO Major şampiyonu KRIMZ, VAC yasağıyla vuruldu.

İsveçli profesyonel CS: GO oyuncusu Freddy “KRIMZ” Johansson, Valve Anti-Cheat (VAC) yasağı aldı. CS: GO hayranları bugün erken saatlerde yasağı fark ettiler ve neden efsanevi oyuncuya dağıtıldığını düşünüyorlardı. KRIMZ, sorunu çözmek için resmi CS: GO Twitter hesabına ulaştı.

KRIMZ, CS: GO kariyerinin çoğunda İsveç tarafı Fnatic’i temsil etti, ilk olarak 2014’te organizasyona katıldı ve GODSENT ile iki ayın ardından 2016’da yeniden katıldı. KRIMZ, Fnatic adı altında ESL One Katowice 2015 ve ESL One Köln 2015 adı altında iki CS: GO Major turnuvası kazandı. Yiğit, 2015’te dünyanın en iyi yedinci oyuncusu olarak zirveye çıkarak HLTV’nin En İyi 20 oyuncu listesine dört kez dahil edildi.

Son VAC yasağı muhtemelen haksız olsa da, KRIMZ ve Fnatic takım arkadaşları yıllardır hile söylentilerine ve suçlamalara konu oldu. Bazı CS: GO hayranları, yasağın Esportal istemcisinden kaynaklandığını iddia etti, Reddit yorumcularından biri FACEIT’in İsveç versiyonu olduğunu söylüyor. Yorumcu, kendileri de dahil olmak üzere platformun diğer kullanıcılarının da “çöp” hile karşıtı önlemleri nedeniyle haksız yere yasaklandığını iddia ediyor.

Diğer yorumcular, yasağın CS: GO’nun yeni Güvenilir modu ile bir ilgisi olup olmadığı konusunda spekülasyon yapıyorlar. Güvenilir mod, diğer programların oyunla aynı anda çalışmasını engeller ve başka bir programın ipucu vermesi durumunda potansiyel olarak bir yasaklama ile sonuçlanır.

Valve’den yasağa herhangi bir yanıt gelmedi. KRIMZ, bu Salı günü Flashpoint 2. sezonda Dignitas’a karşı oynayacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu