CS:GO

CS : GO koçları banlandı! Analist olmaları büyük yankı yaratmaya devam ediyor…

CS : GO’daki gözlemci modunda bulunan bir hatayı kullanarak devam eden koçların meydana getirdiği karmaşa; koçların banlanmasına neden oldu. Bulunduğu görevlerden bir süre banlanarak uzak tutulmasıyla bir çözüm bulunmuş gibi düşünülüyor olsa bile sular hala durulmuyor. Koçluk görevinden banlandıktan sonra bazı profesyoneller analist pozisyonlarına gelerek daha farklı bir isim ile takım içerisinde yer almaya devam ediyor.

Heroic’ten Nicolai ”HUNDEN” Petersen ve ENCE’den Slaava ”Twista” Rasanen, eskide koç olarak devam etseler bile yaşanan banlanma olaylarının ardından koçluk yapmalarına engel olundu. Koçluk yapmasına engel olunan iki isim artık aynı organizasyon ve aynı takım içerisinde analist ismi ile bulunmaya devam ediyor. Koçluk görevinden alınsalar bile analistliğe geçtiler. Fakat bu durum profesyoneller tarafından bir hayli eleştirildi.

Adil bir ceza sistemi getirilmeli

YNk; yaşanan bu olay karşısında adil bir ceza isterken kullandığı Joshua ”Steel” Nissan tarafından gelen şike skandalından sonra farklı bir takımda antrenör ya da koç olmamasına karşın uygun bir örnek olarak dikkatleri çekti. Steel için kesin ve net bir ceza almasının ardından şimdilerde olan iki kişinin kolaylık ile açıklarını bularak istismar edilebilecek şekilde ”cezalandırılmış” olması konusunda YNk gibi birçok farklı kişinin tepkisini alması da dikkatleri çekti.

CS : GO oyununda gözlemci modunda yer alan hatayı kullanan ve takımlarına sportmenlik dışı bilgi akışlarını sağlayan koçlar için ceza sistemlerini eleştirdi. Farklı bir öneride bulundu. Takım içerisinde oyuncuları ile sadece on beş dakika sonra konuşmaya başlayabilirler. Fiziksel olarak maça katılma hakları bulunmaz. Oyun serverları içerisinde katılım sağlama hakları olmaz. Gözlemci olması söz konusu olmadığı gibi herhangi bir konu içerisinde de veto oy verme ihtimalleri yer almaz. TNk ise gelen cezasının bu konu için yeterli olmadığını ve adil bir şekilde cezalandırma sistemlerinin yapılması gerektiğini düşünüyor. Birçok profesyonel isim de bu şekilde düşünürken; herkes tarafından gelen eleştiriler devam ediyor. CS : GO içinde yaşanan bu durum sportmenliğe hiç yakışmadığına inanılıyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu