OYUNLAR

Crysis Remastered 1.1.0. güncellemesi yayına alındı!

Crysis Remastered geçtiğimiz günlerde 1.1.0 güncellemesi ile platformlarda yerini almayı başardı. Crysis kendisine ait resmi Twitter hesabı içerisinde yaptığı paylaşımda; ” Geri bildirimlerinizi dinledik ve ilk büyük değişimlerimizi , yeni eklentilerimizi ve hata düzeltmelerimizi Crysis Remastered’a sunmaktan mutluluk duyarız.” paylaşımında bulundu.

Crysis Remastered için gelen yeni güncelleme ile beraber eklenen birçok değişikliğin arasında orjinal versiyonunda yerini alan birçok özelliğin tekrar eski haline dönebilme özellikleri de dikkatleri çekiyor. Bu özelliklerden bazıları incelenecek olursa; el bombalarının kullanımı sırasında daha hızlı fırlatabilmek adına yer alan butonun yanı sıra klasik Nanosutit kontrol özellikleri oluyor. Oyunda hala oyunları hızlı bir şekilde kayıt etme özelliği gelmemiş olsa bile, yeni gelecek olan diğer güncellemeler arasında yer alması bir ihtimal gibi duruyor.

Crysis Remastered

Ray Tracing’in sebep olduğu nedenlerden dolayı performans konusunda düşüşler giderildi ve performans konusunda istenen iyileştirilmeler gelen güncelleme ile beraber getirildi. Artık grafik ayarlar kısmından ” Can It Run Crysis” seçeneğinin de seçilmesi ile beraber istenen ayarlar performans açısından ne kadar önemli bir etkide farkları ortaya koyacağı da fark edilecek bir şekilde uyarı ekranında yerini alıyor.

Crysis Remastered adına gelen güncellemele ile tüm ayrıntılara oyunun resmi sitesi olan subredditinde mevcut olarak bulunuyor. Güncelleme ile dikkatleri çeken bazı özellikler;

  • HDR gün ışığı seviyeleri sayesinde renklerin çok daha parlak ve doğal olmayan – yapay görünmesine neden olan sorunlar ortadan kaldırıldı.
  • Belirsiz nedenlerden dolayı kısa süreli meydana gelen çökme sorunları ortadan kaldırıldı.
  • Yeni oyuna başlanmasının ardından gelen ara sahneler içerisinde nadir çökme sorunları da artık ortadan kaldırıldı.
  • Doku kalitesinin düşük olarak tercih edildiği ortamda nesnelerde gözlenen ” Beni değiştir ” dokularında düzenlemeler sayesinde sorunlar ortadan kaldırıldı.
  • Oyun başladıktan sonra sonuna kadar sonsuz bir şekilde statik sesinin gelmesine neden olan hatalar yani Fleet – reckoning ayarlarında düzenlemeler yapıldı.
  • Oyunlar için ara sahnelerde gözlenen aktif pencere değiştirildiği anlarda SFX ve müzik animasyonlardan daha geride kalmasına neden olan sorunlar da düzeltildi.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu