porno

CS:GOGENEL

Counter Strike Oyununun Brezilya’da Yasaklanması

Counter Strike, 2000 yılından beri geliştirilen bir oyun olmakta. CS 1.6 ve CS:GO oyunları ile kendisini tanıdığımız bu oyun, Valve tarafından geliştirilmekte. Counter Strike oyununun Brezilya’da uzun bir süre yasaklı oyunlar listesinde olduğunu biliyor muydunuz?

Counter Strike oyunu, bilindiği üzere şiddet içerikli bir savaş oyunudur. Oyundaki amaç 2 takımın birbirleri ile rekabet etmesi. Her takımın amacı karşı takımdakileri öldürerek oyunu kazanmaktır. Bu durum bazı hükümetler tarafından ciddiye alınmış olmalı ki bu durum oyunun yasaklanmasına kadar gelmiş bulunmakta.

17 Ocak 2008 tarihinde Brezilya Federal Mahkemesi tarafından Counter Strike ve EverQuest oyununun satışlarının yasaklanmasına karar verildi. Oyunun yasaklanmasının istenmesindeki neden ise oyunun şiddet içerikli olması, toplumsal düzenin yıkılmasını teşvik etmesi, demokratik bir devlet yapısına aykırı olması ve insanları şiddete özendirmesidir. Bu karar sonrasında Brezilya’daki oyuncular tarafından tepki toplayan karar, yeni bir adım atılmasında etkili olmuştur. 18 Haziran 2009’da bölgesel federal mahkemesi tarafından alınan yeni karara göre oyunun satış yasağı kararı kaldırılmıştır. Bu da oyunun tekrar satışa çıkabilmesi demek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı