porno

E-SPORGENEL

Call of Duty’den ırkçılığa karşı büyük hamle

Call of Duty en son yaptığı açıklama ile Amerika Birleşik Devletleri protestoları sonrası yaptığı hamlelerle gündeme geliyor. Irkçılık nedenli sorunların yaşanmasından dolayı hem Modern Warfare’ın hem de mobil oyunu için yeni sezonlarını geciktireceğini söylemişti. Irkçılığın karşısında duracak biçimde kararlar alan oyunun geliştirici ekibi şimdi de Call of Duty Modern Warfare ırkçılık için yeni bir yol çiziyor Bu karar içerisinde ırkçılık yapan oyuncuların başı derde girecek.

Call of Duty Modern Warfare ırkçılık kararı

Activision ve Infinity Ward, Amerika Birleşik Devletleri protestolarının ardından 3 Haziran’da yeni sezonun yayımlanmasını erteleceğini duyurmuştu. Şirketten yeni bir Sosyal paylaşım sitesi Twitter paylaşımı geldi.

Bu paylaşıma göre Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da ırkçılığa karşı yeni önlemler alınacak. Bu kapsamda ırkçılık yapan bireylerin tekrar oyuna girmesi gerçekten zor olacak zira bu bireyler hem kalıcı banlar yiyecek hem de isim değişikliklerine karşı filtreler gelecek.

Call of Duty için alınan bu yeni ırkçılık zıtı önlem pakedinde binlerce kişinin oyundan banlanması söz konusu olacak. Modern Warfare’ı piyasaya devam ettiğinden bu yana ırkçılığa karşı önlemler almaya çalıştıklarını paylaşan şirkette daha iyisini yapmak adına böyle bir karar alındığı aktarılıyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter paylaşımında ırkçılık hakkında yeteri kadar iyi olamadıklarını söyleyen şirket yine de elinden gelenin En kalitelisini yapmaya çalıştığnı belirtiyor ve özür diliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı