ETKİNLİKLEROYUNLAR

Call of Duty League Uzmanlarının Silahlara Recoil Güncellemesi

Bu sezonun en büyük Call Of Duty Leauge’i için sadece bir buçuk ay kaldı. COD, 4,6 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olan Call of Duty yarışmasında en büyük isimler bunun için yarışacak.

Sahne hazırlandı ve Call of Duty geliştiricileri bunun, oyunculara tüm bu süre boyunca istedikleri değişiklikleri vermek için iyi bir zaman olabileceğini düşündü. Yeni güncelleme, silahlar ve oynanış açısından birçok değişiklik getirdi. Bu kadar büyük değişikliklerle, oyuncuların metalarını buna göre ayarlaması ve değiştirmesi gerektiğini gösteriyor. Call of Duty geliştiricilerinde birçok profesyonelin (bir kez daha) tavsiye verdiğini söylemeye gerek yok.

Çok sayıda silah arasında Grau ve Mp5 zayıflatması

Pekala, bu güncelleme oyuncuların tüm sezon boyunca istedikleri de dahil olmak üzere birçok değişiklik getirdi. Bu güncelleme için yama notlarının tamamını okuyabilirsiniz.

Grau sonunda zayıfladı. Bu silah çok güçlü bir silahtı ve oyuncuya savaşta haksız bir avantaj sağlıyordu. Devs, bu güncellemeyle Grau’nun hasar aralığını ve geri tepme artışını azalttı. Geliştiriciler ayrıca Grau 5.56 için Tempus 26.4 ”Başmelek ve FSS 20.8” Nexus varillerde geri tepmesini ve menzilini azalttı.

MP5 tekrardan çok daha zayıfladı. Geliştiriciler hasar aralığını azalttı ve 10 mm’lik mermi ateşlerken geri tepmeyi biraz artırdı. 10 mm’lik cephanenin uzun menzilli hasarını da azalttılar.

Durdurma gücü artık kafadan vuruşlar için geçerlidir. Yama notları, sadece belirli silahların 2 atıştan 1  atışın tek atabileceğini söylüyor. “Bu , Durdurma Gücü kullanılırken kafa vuruşlarının bazen vücut atışlarından daha az hasar verebileceği birkaç durumu düzeltiyor” diyor Devs.

Bunlar, bu güncellemenin getirdiği sayısız değişiklikten sadece birkaçı. Açıkçası Call of Duty oyuncuları ve hatta profesyoneller bu ani değişikliklere uyum sağlamak için zamana ihtiyaç duyacaklar. Dahası, oyunlarını bu değişikliklere göre uyarlamak için bir strateji oluşturmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olacak.

Profesyoneller buna ne diyor?

Açıkçası, profesyoneller Call of Duty Devs’e kızdılar. Burada önyargılı olmamak, ancak 4.6 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip büyük bir etkinliğin hemen öncesinde böyle bir güncelleme başlatmak iyi bir fikir olmayabilir. CoD League etkinliği için bahisler gerçekten yüksek ve bunun da ötesinde, yarışmacılar artık yeni silahlara hakim olmak ve metalarını buna göre uyarlamak zorunda kalacaklar. Londra Kraliyet Kuzgunlarından Matthew “Skrapz” Marshall bu konuda bir tweet attı.

CoD dünya şampiyonu Austin “SlasheR” OpTic’in Liddicoat bu tweet’e geçerli bir soru ile cevap verdi:

Seattle Surge oyuncusu Sam “Octane” Larew, ortak bir şaka(meme) ile tweet attı:

Bütün bunlar oyunu biraz ısıtıyor bu nedenle yazmak istedik. Call of Duty Champs etkinliğine katılan oyuncular için bunlar ciddi bir sorun. Yine Activision veya Infinity Ward’a karşı önyargılı olmamakla birlikte, oyunu güncellemek için daha iyi bir zaman seçebilirlerdi. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu