E-SPORGENEL

Analiz firması Cavea 1 milyon avro topladı

Espor sponsorluğu ve kitle analizi firması Cavea, Danimarka Büyüme Fonu’ndan (Vækstfonden) ek destek dahil olmak üzere yeni ve mevcut yatırımcılardan 1 milyon Euro (~ 902.361 £) topladı. Firmaya göre, yatırımın ürün sunumunu “pekiştirmesi ve genişletmesi”, ekibini büyütmesi ve Cavea’nın ticarileştirmeye odaklanmasına izin vermesi bekleniyor.

Cavea’nın yapay zeka tabanlı sponsorluk ve reklam platformu kuruluşlara, turnuvalara, markalara, ajanslara, içerik oluşturuculara ve yayıncılara, mevcut tüm kanallar için pazarlama içeriği verilerini yönetmeye, toplamaya, izlemeye ve değer vermeye yardımcı olacak çözümler sunar. Şirket, diğerlerinin yanı sıra FNATIC, Astralis, Ninjas In Pajamas, Team Envy, PSG Talon ve DreamHack Sports gibi çeşitli e-spor kuruluşlarının ilgisini çekmiş durumda.

Cavea Kurucusu ve CEO’su Mircea Eftemie şunları söyledi: “Oyunların doğal bir sonucu olan büyük hacimli içeriğin doğru veri toplama ve pahalı video analizinin yetersizliği, birçok e-spor organizasyonunu somut bir çözümden mahrum bırakıyor. “Cavea, binlerce video akışı saatini toplayıp analiz edebilen bir çözüm sunarken aynı zamanda oynanan oyun türlerini de analiz ederek bu engelleri aşıyor.”

Açıklamaya göre, şirketin amacı “esporlarda reklam ve sponsorluk gelirlerinin artmasını kolaylaştırmak”. Firma, esporlarda sponsorluk söz konusu olduğunda alıcı ve satıcı arasında “temel bir kopukluk” olduğunu da belirtti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu