E-SPORGENEL

2020’nin en iyi e-spor reklam kampanyaları

2021’i kollarını açarak karşılayıp 2020’ye veda ederken, gerçekten keyif aldığımız bir şeyi, bu yılki en yaratıcı reklam kampanyalarını özetlemenin zamanı geldi.

Esports Insider’da, ister uzun süredir devam eden kampanyalar ister tek seferlik marka işbirlikleri olsun, sunulan en önemli, büyüleyici ve olağanüstü reklamlardan bazılarını sergileyerek bu etkinleştirmeleri kutlamayı seçtik.

Burada, belirli bir sırayla sunulmayan, 2020’nin en iyi e-spor reklam kampanyalarından bazıları olduğunu düşündüklerimiz:

Skillshot: Oyuncu Terapisi

Zihinsel sağlık, özellikle bu yıl COVID-19 kilitlenmeleri sırasında, espor endüstrisinde önemli bir konuşma noktası haline geldi. Cloud9, Kaiser Permanente ile bir akıl sağlığı kampanyası başlattı, GRID bir hayır kurumu CS: GO etkinliği için Rethink Mental Illness ile ortaklık kurdu ve YANA (You Are Not Alone) gibi çevrimiçi girişimler, beklenmedik bir yalnızlıkla dolu bir yıl boyunca oyuncuların bağlantıda kalmasına yardımcı oldu. 

Skillshot Media ayrıca, tüm beceri seviyelerindeki oyuncuları aynı zamanda oyuncu olan lisanslı terapistlerle eşleştirmek için “Oyuncu Terapisi” ni de başlattı. Birlikte oynarken, kendilerini ilgilendiren konular hakkında gelişigüzel konuşabilirler ve faydalı, iyileştirici geri bildirimler alırlar. The Community’nin kampanya videosu, başarılı olarak gördüğümüz insanların bile (profesyonel sporcular, tekerler vb.) Kaygı duyduğunu ve öz bakım çalışması gerektiğini gösteriyor.

Lenovo Legions: Şık Dış, Vahşi İçi

Lenovo Legion, esporlarda aktif bir marka ortağıdır ve oyun bilgisayarlarını ve dizüstü bilgisayarlarını yutturmaca dolu bir TV SPOT ile tanıtmak için yola çıkmıştır. “Dışarıda Şık, İçeride Savage”, APEX Legends oyuncularına özellikle oyuncuların “iki tarafı” olduğunu göstererek, sorumlu yetişkin ve vahşi oyun içi karaktere hitap etti. Ayrıca Lenovo Legion’un ana sponsoru olduğu APEX Legends Global Series’e de dikkat çekiyor. Düzenlemenin bir parçası olarak Lenovo, yaklaşan tüm Apex Legends Global Series Majors’daki oyuncular için 200’den fazla Lenovo Legion masaüstü ve monitör sağlayacak. Ek olarak, tekerlekli masalar için Lenovo Legion dizüstü bilgisayarlar sağlanacaktır.

KIA Motors x LECtronic: Benimle dans et feat. Sjokz

2020’de gerçekleşecek bir başka harika şey de LECtronic’in oluşturulmasıydı – League of Legends Avrupa Şampiyonası oyuncuları Andy “Vedius” Day, Aaron “Medic” Chamberlain ve Daniel Drakos’tan oluşan bir grup. Çok vasat olmayan bazı rap savaşlarının ardından LECtronic, 2020’nin en çok konuşulan reklam kampanyalarından birine dönüşen bir müzik videosu olan “Dance with Me” ile müzik becerilerini tekrar sergiledi. Gerçek hayattaki oyunculardan rap yapmak, şarkı söylemek ve dans etmek ‘Dance with Me feat. Sjokz, hem LEC Summer Finals hem de Worlds’ü heyecanlandırmanın ve aynı zamanda KIA’nın markasını alternatif bir şekilde sergilemenin akılda kalıcı bir yolu. Genel olarak, League of Legends bu yıl birçoğu bu listeyi yapmış olabilecek gerçekten harika reklam kampanyalarına sahipti.

Bumble: Kız Gibi Oynayın

Çok uluslu e-spor organizasyonu Gen.G, tamamı kadınlardan oluşan profesyonel bir Fortnite ekibi olan Team Bumble’ı 2019’da tanıttı. Adından da anlaşılacağı gibi Team Bumble, Austin merkezli eşleştirme / ağ oluşturma uygulaması Bumble ile işbirliği içinde başlatıldı. Gen.G, 2020’de influencer’ları Team Bumble ve Gen.G üyeleriyle oynamaya ve onları tanımaya davet eden ‘Play Like a Girl’ adlı dört bölümlük bir video serisi yayınladı. Konuklar arasında rapçi AD, The Bachelorette yarışmacıları Tyler Cameron ve Dylan Barbour, Twitch flamalar Pathra, model Margaux Brooke, caster Jess Brohard ve daha fazlası vardı. Sonuç, profesyonel oyun dünyasındaki varlıklarını normalleştirirken kızların becerilerini sergileyen sıradan bir oyun seansıdır. Bu dizi listemize dahil edildi çünkü Bumble aktif olarak tanıtılmasa da adını taşıyan ekip kadın oyuncuları yukarı çekmek için adımlar atıyor. Bu, espor alanında kadınların toplum tarafından kabul görmesi için inanılmaz derecede önemlidir. Espor hayranları ve diğer oyuncular, kadınların kendilerine ait olabileceklerini (ve duyguları olan insanlar olduklarını) anladıkça, endüstri zamanla daha az toksik hale geliyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu