2020’nin Belkide en çok beklenen oyunu Half-Life Alyx. Herkes hazır ve piyasaya çıkmasını bekliyor, peki ne zaman piyasaya çıkacak? Bilgisayarınızın donanımı bu oyunu oynatmak için yeterli mi? Sizler için topladığımız bu bilgilerle sizleri bu oyun için hazırlıyoruz.
Half-Life serisi hayranları on yılı aşkın bir süredir diğer Half-Life oyunu hakkındaki haberleri bekliyordu, ancak pek azı bunun VR’a özel bir oyun olarak çıkacağını tahmin edebilmişti.
Hafl-Life oyuncuları uzun bir süre yeni bir versiyonun çıkmasını bekledi. Herkes merakla takip ederken bir anda beklenen haber geldi ama bir çok kişi bu haber sonrası büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bunun sebebi ise yeni çıkacak olan Half-Life Alyx’in VR’a özel bir oyun olduğunu öğrenmeleriydi.
Tamamen VR’ özel olarak tasarlanan oyun sizi oyun içerisinde düşünmeye zorlayacak bulmacalar ve uzaylı canavarlarla karşılacağınız bölümleriyle yaratıcı bir şekilde zevk alarak oynamaya teşvik ediyor.Alyx’in yerçekimi eldivenlerini uzaktan nesneleri tutmak için kullanmak, Half-Life 2’nin yerçekimi silahıyla testere bıçağı kullanmaya benzer nitelikler vadediyor.

Çıkış Tarihi:
İlk piyasaya sürülme tarihi: 23 Mart 2020

Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows* 10
CPU: Intel® Core™ i5-7500 işlemci ya da üzeri
RAM: 12 GB sistem belleği
Grafik kartı: NVIDIA* GeForce GTX 1060 veya AMD* Radeon RX 580
GPU RAM: 6 GB video belleği